Prázdninový Knižní Tag

1. července 2015 v 1:07 | Berenika |  Knižní tagy

Tentokrát jsem si pro vás připravila Prázdninový Knižní Tag, původně od Mony. Utřídí mi myšlenky a vám možná trochu zpestří den. Ale překvapuje mě, že počet otázek. Proč ne deset? Proč zrovna osm?


OTÁZKY:
1. Čteš o prázdninách více, nebo méně, než přes rok?
2. Když si vybavíš prázdniny, jakou knihu si s nimi spojíš?
3. Kolik si schopná/ný si vzít knih na dovolenou?
4. Čteš o prázdninách nějakou povinnou četbu?
5. Preferuješ klasické knihy (papírové), nebo e-knihy (elektronické knihy)?
6. Jakou knihu by jsi ráda viděla zfilmovanou?
7. Kdyby jsi měla možnost prožít den s nějakou knižní postavou, jaká by to byla?
8. Které místo z knih bys ráda navštívila?


ODPOVĚDI:
1. Čteš o prázdninách více nebo méně než přes rok?
Paradoxně vzato méně. O prázdninách nikdy nebyla tolik otevřená knihovna, takže jsem se už jako malá naučila vyjít s menším množstvím knih. Prázdniny pro mě odjakživa znamenaly maximálně re-readingy. Tento rok bych to ale chtěla napravit. Chystám se na spoustu knih, spoustu restů, na dohnání povinné četby a na spoustu knih, které jsem doteď zanedbávala a nepřečetla jsem je i přesto, že jsou v mojí knihovně už několik let. To bude to mé sbírání knih. Hromadím, hromadím (zvlášť, když člověk zná antikvariát s klasikou za pět korun) a pak svoje knížky ani nestihám přečíst.

2. Jakou knihu si spojuješ s prázdninami?
Jak už jsem psala výš, s prázdninami mám spojené re-readingy. Z minulých si tak vybavuji Harryho Pottera a možná, že právě o prázdninách má člověk čas si starou, známou knížku nejlépe vychutnat. K Harrymu Potterovi tak o prázdninách patří i maraton filmů a podobně to mám i s Narnií nebo s Pánem prstenů, které jsem už nečetla snad neskutečně dlouho. Zdá se, že bych to měla napravit. Máte vlastně nějakou takovou knihu, ke které se už potřebujete vrátit, protože byla něčím důležitá a tak ji nechcete zapomenout?

3. Kolik knih jsi schopná vzít s sebou na dovolenou?
Na opravdové dovolené v zahraničí jsme byli s rodiči naposledy v době, kdy mi bylo... třináct? Nepamatuji si, kolik knížek jsem si vzala a opravdu přečetla, ale pamatuji si, že jsem na to měla čas, takže pokud bych se pro takovou dovolenou, například k moři, balila znovu, vzala bych si... tři až pět knih. A vybrala bych dvě nové a jednu tlustou starší, ke které se ráda vracím, abych s sebou měla nějakou jistotu, pokud by se mi ty nové nelíbily.

Pokud se jako dovolená dá počítat i čas strávený u přítele, pak si beru maximálně jednu knížku. Cesta autobusem je dlouhá a dokud je světlo, dá se číst. A když není světlo, tak mám světelný panel do knížky, abych mohla číst i v té nejtemnější tmě.

4. Čteš o prázdninách nějakou povinnou četbu?
Nepamatuji si to. Na základní škole jsem většinou povinnou četbu znala už předtím, než ji zadali, takže jsem ani nevnímala, o jaké knížky vlastně šlo. Na střední už jsem malinko přesycená informacemi, takže musím i knížky, které znám, číst znovu. A poslední prázdniny před maturitou, myslím, by bylo vhodné věnovat právě povinné četbě.

5. Preferuješ klasické knihy nebo e-knihy?
Klasika. Bez váhání, bez možnosti změny. E-knihy nevoní, nefungují bez čtečky a nedají se řadit do knihovny.

6. Jakou knihu bys ráda viděla zfilmovanou?
Celou sérii Temeraire od Naomi Novik, sérii o Pendergastovi od Douglase Prestona a Lincolna Childa, sérii Hvězdný třpyt a stíny od Elaine Cunningham, knihy od Petry Neomillnerové a detektivní příběhy od Rowlingové - stejně jako se těším na další chystaný film ze světa Harryho Pottera.

7. Kdybys měla možnost prožít den s nějakou knižní postavou, jaká by to byla?
Lucius Malfoy, plus minus v době, kdy vycházel/vyšel Bradavice. Což je něco kolem roku 1972, asi dvacet pět let předtím, než jsem se narodila. Hádám, že tohle mi nevyjde.

8. Které místo z knih bys ráda navštívila?
Na to už jsem v jednom z dřívějších tagů. Pokud bych se mohla vrátit, podívala bych se do každé knihy, kterou jsem kdy rozečetla a která se mi alespoň trochu líbila, ale nerada bych navštěvovala knihy založené na reálném prostředí a reálné době našeho světa. Pokud bych už měla tu možnost, využila bych ji pro neznámý, překvapivý svět plný dobrodružství.

Nominace ani tentokrát nedělám.
Ale pokud někdo máte zájem, ráda si váš prázdninový tag přečtu.
 


Komentáře

1 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 1. července 2015 v 8:38 | Reagovat

Ahoj, tag si s dovolením zkopíruji. Určitě si můžeš přečíst u mě na blogu ;)

2 Karkulka17 Karkulka17 | 1. července 2015 v 10:19 | Reagovat

Moc pěkný tag :-)

3 Emily A. Swan Emily A. Swan | 14. července 2015 v 22:41 | Reagovat

Ahoj to jsem já, tvoje Emily z Bradonu Aguško....máš fakt bezva blog

4 Berenika Berenika | E-mail | Web | 2. září 2015 v 23:46 | Reagovat

Děkuji všem za komentáře! :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama