[4/5] Hon 3: Past / Andrew Fukuda [FRAGMENT]

28. května 2015 v 15:36 | Berenika |  Knižní recenze

Autor: Fukuda, Andrewmaj_3D
Název knihy: Past
Počet stran: 352 str.
Edice: Hon (3. sv.)

Nakladatelství: Fragment (Praha)
Rok vydání: 2015
Pořadí vydání: 1. vyd.
ISBN: 978-80-253-2054-9

Anotace:
Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi? Gen, Sisy, David a Epap společně se zbylými dívkami z Misie ujíždějí vlakem neznámo kam. Bojují o holý život a snaží se zachránit jeden druhého a současně svoji jedinou naději: lék. Vědí, že šance na uzdravení jejich blízkých a na lepší svět pro všechny existuje. Stačí jen dostat se k cíli a nevběhnout do pasti. Osud Genovi chystá i další překvapení - znovu se setkává se Září, jeho první láskou a současně tím nejnebezpečnějším protivníkem…

Velkolepé finále skvělé trilogie od Andrewa Fukudy.


Recenze:
Konečně! Kdo z nás, kteří jsme si oblíbili Fukudův Hon, se netěšil na poslední díl? A již nyní vám mohu prozradit, že autor ani tentokrát nezklamal, možná spíše naopak - překvapil čtivým dílem plným akce, logickým rozuzlením všech zápletek až na těch několik, které už ke konci nechal na čtenáři. A jak už se stává zvykem, hned na uvítanou nás čeká takové "malé," lehce brutální krveprolití.

Nic není tak jak se zdá! Dokonce i výtahy v Pasti jezdí spíš jako na Ministerstvu kouzel. Jednou z mnoha výhod série je rychlost knih a ta se tady díky kraťoučkým kapitolám vystupňovala na maximum. Znovu nás ale provází několik logických nesrovnalostí - jako například Epap, který bere Cassie na dvou stránkách dvakrát kolem ramen a nijak mu přitom nevadí, že si chvíli předtím zlomil nebo minimálně vážně poranil ruce. Gentleman každým coulem. "Odolný asi jako kopretina." Mezi podobné nesrovnalosti patří schopnost naučit se perfektně střílet během chviličky, kouzelné načasování nebo fakt, že Sisy přesně ví, které brýle přišly do lidské módy před rokem, přestože tou dobou byla ještě zavřená pod kopulí a v kontaktu pouze s Doktorem. Ale pojďme dál! Další krveprolití, další vězení, další brilantní hororové prvky. Přímo božské mi přijdou změny Ich-formy na Er-formu a naopak, dodávají příběhu další rozměr a patřičnou dynamiku.

Děj knihy by se dal stručně a jednoduše popsat i jako "Návod, jak se zbavit příliš velkého množství postav." Naděje? Ani náhodou! To je nepřípustné. Přípustné a vyloženě žádané jsou ale nové termíny, nové formulace. Zkrátka něco, co je tu jenom pro svět lidí a glupanů. Jedním z těch vydařených slovních spojení byl tentokrát "skoro-Genův pach." Inu, co si pod tím představíte? Záře si za takovou dedukci zaslouží alespoň přátelské obětí. Ano, skutečně. Tentokrát se setkáme právě s ní, dokonce nás čekají celé kapitoly z jejího pohledu a to nejen z přítomnosti, ale i z její a Genovy minulosti. Chtěli byste třeba vědět, co se stalo s Doktorovu ženou a dcerou, Genovou matkou a sestrou? V tom případě vás závěr trilogie nemá šanci zklamat, stejně jako nezklamal mě. Byl naprosto nečekaný a dokonce si troufám říct, že do domovského žánru přinesl něco nového a originálního.

Věc, kterou musím vytknout, je nejasný konec některých postav a to dokonce i u těch hlavních. Otevřený konec se ale v mých očích od nejasného liší tím, že ukončíme zápletku knihy či série a další děj ponecháme na představivosti čtenářů. Nejasný nebo možná "rozostřený" konec - a takové nemám ráda - ale zápletku knihy neukončí nebo ji ukončí jen pro některé a jiná vodítka nechává vést do prázdna. Například tady se už o některých postavách, které jsme zanechali jejich dobrodružství na konci předchozí knihy, nedozvídáme vůbec nic jako kdyby se už autorovi nelíbilo, co s nimi provedl a tak to jednoduše utnul.

Za tuto drobnost tedy strhávám knížce jednu hvězdičku z hodnocení a upřímně doufám, že se mi brzy do rukou dostane další počin od tohoto spisovatele. ... A nemáte náhodou stejný pocit?

Hodnocení: 4/5

Děkuji za zaslání recenzního výtisku nakladatelství Fragment, kde si můžete knihu zakoupit!
 


Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 28. května 2015 v 16:15 | Reagovat

Na ten třetí díl se opravdu neuvěřitelně těším. :) Jsem zvědavá, jak to všechno nakonec dopadne. :)

2 Berenika Berenika | E-mail | Web | 11. června 2015 v 9:26 | Reagovat

Rozhodně je na co se těšit, vřele doporučuji! :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama