[PLAKÁT] Hunger Games: The hanging tree

24. března 2015 v 3:22 | Berenika |  Galerie snů
Jsem asi jedním z mála fanoušků fantasy, který se ještě nedostal k Hunger Games. A na vině rozhodně není to, že by mě nelákaly. Jenom mám ráda knihy, které se mi líbí, ve vlastní knihovně. Mám oblíbené autory, od kterých nové knihy nečtu, pokud už nejsou moje. Totéž občas dělám s knížkami, o kterých tuším, že se mi budou líbit.

A tak jsem se nedávno zúčastnila soutěže v rámci Měsíce s Hunger Games, ve které byly jednou z cen všechny tři knihy této série a ještě náramek s reprodrozdem. ... Stále nemohu uvěřit, že se mi ji podařilo vyhrát! Tímto způsobem chci také za ceny (a všeobecně za možnost si zasoutěžit) Míše moc poděkovat! A vy už asi chcete vědět, jak jsem se k výhře dostala, že?On už vám stejně napověděl název článku... "Plakáty" dělám skutečně ráda. A doufám, že se mi občas nějaký podaří. S tímhle jsem si navíc dala obzvláště práci. Zamilovala jsem se totiž do písničky ze třetího filmu Hunger Games, The Hanging Tree. Pokud jste ji slyšeli, víte, co myslím. Mám ráda její slova, její melodičnost a to, jak lehce se zpívá. Zatímco jsem "zdobila" obrovskou čtvrtku formátu A2, tiše jsem si ji pobrukovala a do toho mi zněla ve sluchátkách. Hudební inspirace nade vše! A od tohoto měsíce už se nebudu pyšnit jen tím, že umím celou písničku zpaměti, ale i náramkem, který je součástí hlavní ceny. Teď už každý bude vědět, že mám Hunger Games ráda od prvního pohledu.


Plakát už mi visí nad postelí spolu s dalšími. Některé už jste tu viděli, některé sem možná ještě přidám. Některé čekají jen na to, až spatří světlo světa jiné, abych je mohla nahradit. Každopádně mám teď ze svého pokoje mnohem lepší, příjemnější pocit a dokonce bych řekla, že se mi tam lépe spí. Útulnost mu chyběla. Mám pocit, že mu ji tyhle plakáty dodávají a doufám, že s tím nikdy nepřestanou.

A nakonec výhry:

Líbí?
 


Komentáře

1 Limeo Limeo | E-mail | Web | 24. března 2015 v 7:23 | Reagovat

Jak jsi se ještě mohla nedostat k Hunger games?! :D. Takové základní nedostatky... :D. Doufám, že si je brzo přečteš, docela jsem na tvůj názor zvědavá :-).
O té soutěži jsem neslyšela a asi bych se nezúčastnila, abych nekradla knihy, které už mám, ale co se těch náramků týče, dala bych si říct :-D.

2 Dragell Dragell | Web | 24. března 2015 v 7:41 | Reagovat

Já se také opožděně dostala k HG až letos a teda nevrhla jsem se na knihy, ale rovnou jsem si to po večerech poslechla jako audioknihu. Je moc dobře namluvená :)

3 Hanyuu Hanyuu | Web | 24. března 2015 v 7:43 | Reagovat

Dostala, nedostala, však to je jedno. Nejde přečíst hned všechno najednou. To musí každý čtenář nějak pochopit. Většinou jsou ty seznamy "chci přečíst" a "chci pořídit" tak sáhodlouhé, že se někdy nedostaneš ani k takové profláklé záležitosti.
Ale fakt je nenechávej ležet dlouho, jsou to skvělé knížky.

Jen, Hunger Games nemají s fantasy přece nic společného. Fanoušek fantasy může mít rád všechno od Pána prstenů přes Harryho Pottera a Nekonečný příběh až po Hru o Trůny, ale THG určitě nejsou fantasy. Když už, tak sci-fi... Však je to dystopie, už to je náznak toho, že je to spíš scifárna. Víš, ve sci-fi nejde nutně o mimozemšťany. Je to o budoucnosti lidstva, a to Hunger games splňují, i když je to kniha spíš pro mládež, takže žádná složitá nálož pro největší nadšence. Ale víš, co chci říct. Fantasy to rozhodně není. Ani v nejmenším. ;)

Já takhle jednou vyhrála soutěž na facebooku s cosplayem na Katniss. Dostala jsem první film, tričko, nějaký vak asi do školy na tělocvik nebo prostě něco takového (nikdy jsem to nepoužívala, ale stejně jsem si to nechala), batoh, lahev na pití, tři brože a několik laků na nehty a kosmetiku. To jsem přenechala sestře, protože se na soutěži taky z poloviny podílela. Fotila to, a že není zrovna fanynka Hunger games - nečetla to - byla tahle část výhry úplně dělaná jak pro ni.

4 Berenika Berenika | E-mail | Web | 26. března 2015 v 18:16 | Reagovat

[1]: Nevím, jestli je budu recenzovat... :D Mám toho teď spoustu na přečtení do školy, ale určitě si na ně mezitím čas najdu.

[2]: Audiokniha by se mi taky docela líbila, ale přece jen kniha je kniha. :3

[3]: Cosplay Katniss, páni! :3 A omlouvám se za to fantasy. Mám takový zlozvyk říkat tak takřka každé knížce, která se neodehrává v realitě a dost často se tak pekelně přeříkávám, co se týká žánrů.

Mimochodem, viděla jsi The starving games? Zrovna dnes jsme si to pouštěli s kamarádkou a ještě teď se z toho nemůžeme vzpamatovat. "Kantmiss Evershot! President Snowballs!" Některé okamžiky sice byly... velmi slabé, ale celkový obraz stál za to. Je to celé online na YT.

5 Hanyuu Hanyuu | Web | 27. března 2015 v 13:44 | Reagovat

[4]: Omlouvat se nemusíš. Já na to jen chtěla upozornit.
Jojo, The Starving Games jsem viděla a docela se u toho pobavila. Jasně, slabší chvilky byly, ale to jsou v každé parodii. Důležité je, přistupovat k takovým filmům s nadsázkou. Sice dvakrát nemusím takové ty komedie, co už jsou hodně mimo - dejme tomu všechno ostatní od tvůrců Scary Movie (Epic Movie, Dance flick, Disaster Movie a další). To Scary Movie ještě šlo a když jsem na to tehdy jako malý pubertální pívo koukala, našla jsem v tom strašně moc hororů, na které to naráží a jako jo... Jen některé vtípky už nejsou ani tak vtipné, jako nechutné. Ale třeba takový scénář Disaster Movie vypadal asi zhruba takto: - Normální věta - prasárna - fuck - fuck - fuck - nevtipná prasárna - normální věta - fuck - prdění, krkání a podobný nesmysly - fuck - fuck - fuck. Prostě bída.
I tak jsem ale schopná tenhle žánr nějak brát a nekoukat se na to jen zhnuseně a hanit to. Prostě to není inteligentní humor, jsou to kraviny, nad kterými se nesmí přemýšlet a je to fajn. Kupříkladu Your Highness je podobná slátanina, která si dělá srandu z fantasy žánru. :D

6 Lyra Lyra | E-mail | Web | 28. března 2015 v 21:25 | Reagovat

Jde vidět, že plakáty děláš ráda, protože tento vypadá na nesmírně propracovanou práci, na které sis musela dát záležet a jistě ti zabrala hodně času.
Do Hanging Tree jsem se též zamilovala na první poslech, stejně jako ty jsem se ji naučila zpaměti a často si ji pobrukuji. Opravdu vyznívá krásně melodicky, lehce, ale ve stejnou dobu je podivně tíživá, to kvůli svému obsahu.
Hunger Games si určitě přečti, mnozí si na ně stěžují, například kvůli chování hlavní hrdinky, ale já osobně si myslím, že jde o výborně napsaný příběh, který dokáže zapůsobit a představuje to lepší z YA dystopií. Ten náramek je krásný, docela ti ho závidím. Jediné, co z HG mám, je placka s nápisem "May the odds be ever in your favor", která mi krášlí školní batoh. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama