[5/5] Moje RECEPTY - zápisník [FRAGMENT]

28. března 2015 v 19:25 | Berenika |  Knižní recenze

Název knihy: Moje RECEPTY - zápisník
Počet stran: 160 str.

Nakladatelství: Fragment (Praha)
Rok vydání: 2015
Pořadí vydání: 1. vyd.
ISBN: nepřiděleno

Anotace:
Vzpomínáte na chvíle, kdy vaše maminka nebo babička vytáhly ze skříně voňavý, lehce ušmudlaný sešit a začala se péct bábovka, vánoční cukroví nebo nějaká jiná dobrota? Takový zápisník se dědí z generace na generaci a je považován za rodinné stříbro.
Vytvořte si i vy svůj vlastní poklad. Svou kuchařskou knihu, do níž budete zapisovat recepty na jídla, která vám chutnala. Recepty, které chcete zaznamenat nejen pro sebe, ale i pro svoji dceru, syna, vnučku nebo snachu.
Otevřete tento sešit a začněte psát svůj kuchařský deník. Takovou svou vlastní, máslem a vanilkovým cukrem křtěnou kuchařku.


Recenze:
Už jako malá jsem zbožňovala všechny knížky, které jsem si mohla upravovat k obrazu svému. Pamatuji si například na knížku pohádek, ve které bylo dokončení příběhu na mě. Několik stránek textu a potom prázdné řádky. Za stejnou vášeň by se s trochou nadsázky daly považovat i omalovánky. Postupně jsme z nich ale všichni vyrostli. Občas si vybarvujeme mandaly nebo si vytváříme vlastní deník, ale ne vždy je to úplně ono. Pokaždé, když se snažím psát si deník, udělám někde chybu, nelinkuji dostatečně rovně nebo mě to přestane bavit. Místo toho doplňuji třeba do knih křížovek, (kterých mimochodem Fragment nabízí ohromné množství) ale pořád pokukuji po něčem jiném, po něčem víc "autorském." Pro nás, kteří rádi projevujeme kreativitu i v kulinářském umění, se nová možnost vytváření něčeho vlastního objevila na začátku tohoto roku. Mám ji doma chvíli a už si ji nemůžu vynachválit. Ostatně, posuďte sami.
Můj přítel je vegetarián, což pro mě znamená hledat si nové recepty, se kterými jsem se u rodiny nesetkala. Hledám recepty na internetu a můžu je mít hezky pohromadě. Zároveň procházím kuchařky od mámy i od babiček. Zápisník je oproti nim ohromnou úsporou místa. Seznam na konci ho činí přehledným a na 160 stránek se vám vejde tolik receptů, na kolik byste jinak potřebovali celou polici a ještě byste museli hledat, ve které kuchařce je to, co zrovna hledáte, jak je uspořádaná a jak se liší počet ingrediencí uvedený v té či oné knize nebo na té či oné internetové stránce. Máte naprosto volnou ruku ve volbě toho, co si zapíšete. Pokud zaznamenáte recept, ke kterému později najdete nějakou pěknou vychytávku, jednoduše ji dopíšete do poznámek.

A taky hezky voní.
Dobrý nápad si vyžádal dobré hodnocení. Nenašla jsem na knížce nic, co by mi vadilo. Jedinou možnou nevýhodou by mohlo být to, že na poznámky zbývá pod receptem jen jeden řádek, na který se vám toho skutečně moc nevejde - obzvláště pokud máte větší písmo. Jinak je ale místa dost (ačkoli dvě nebo tři úplně volné stránky na vlastní poznámky např. na kalorie, info o potravinách a tak dále by vůbec neuškodily) a ve většině případů nemáte s délkou receptů, které sem chcete vtěsnat, problém. Zatím jsem popsala přes třicet stránek a vesele pokračuji. Zároveň s tím můžu zápisník všem vřele doporučit.

Hodnocení: 5/5

Děkuji za zaslání recenzního výtisku nakladatelství Fragment, kde si můžete knihu zakoupit!

 


Komentáře

1 Rachel-Roo Rachel-Roo | E-mail | Web | 29. března 2015 v 12:55 | Reagovat

po knizce jsem koukala, teda ne pro sebe, ja varit neumim, ale pro nekoho z varicich clenu rodiny :)

2 Berenika Berenika | E-mail | Web | 31. března 2015 v 23:54 | Reagovat

[1]: Pokud mají rádi něco skutečně "vlastního," tak je to knížka přesně pro ně.

Zrovna dneska jsem byla doma (skrze spodní tlak stabilně pod šedesátkou jsem se prakticky nemohla hnout z postele, protože bych se už asi nevyškrábala zpátky do peřin) a dopsala jsem pár dalších stránek, kuchařské umění nikdy neomrzí. Alespoň ne ty, kteří se rádi dobře a zdravě najedí. :D Mám čtyřicet receptů na vyzkoušení, řekla bych...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama