Hra na Kladivo

21. března 2014 v 23:30 | Berenika |  Autorský Klub
Prokázali jsme v našem revolučním nadšení mnoho. Jsme schopní se sjednotit. Jsme schopní jít za cílem, který upřednostňuje většinu před subjektivním výběrem. Je na nás, abychom ještě dokázali jednu věc - naši vytrvalost. Nesmíme ale vytrvat za pomoci revolučních článků o tom, jak jsou na nás zlí. Nesmíme se snížit na úroveň sebelítosti, múzy ji zcela jistě nemají rády a pokud chováme k těmto stvořením úctu, nechme se inspirovat jimi a ne pouhou omezeností vzteku.

Představuji vám, mé drahé Děti revoluce, akci "Hra na Kladivo."


Nezpochybnitelnou součástí našich požadavků, které potvrdil i nezapojený zbytek Autorského klubu ve valné většině, bylo a stále je Kladivo. Jinak řečeno chceme udržet kvalitu pomocí hodnocení blogů přijatých do AK. Ukázalo se ale, že si každý představujeme Kladivo jinak. Jak to vyřešit? Inu, zkusme vynaložit naši energii na smysluplnější činnost, nežli jsou hádky v komentářích Autorského klubu. Dokažme, že jsme pravými Dětmi revoluce a začněme realizovat naše plány již nyní. Každému, kdo by se rád zapojil, přidělíme malou skupinu blogerů z AK, které bude mít na starosti zhodnotit. Vezměte to po svém, buďte originální, ale nezapomeňte, že správný kritik nejen vybírá věci, které může poslat do horoucích pekel, ale hledá i to dobré a umí nasměrovat svou oběť správným směrem.

Přestože necháváme velkou část hodnocení na vás, je tu určitý rámec, který nepřesáhneme. Nechceme se dostat na úroveň Tiskařovu a tak jsem se rozhodla stručně shrnout, co a s jakou vahou hodnotíme:

> Autorský obsah
V AK jde o velmi podstatnou část hodnocení, ale nezapomeňte, že za několik stampek v menu nebo jeden neozdrojovaný obrázek nikdo kromě Tiskaře hlavy netrhá. Za Autorský obsah se počítají články s vlastními ilustracemi nebo ilustracemi cizích autorů, u kterých je ale uveden zdroj. Rozhodně sem nepatří citáty, články plné zkopírovaných obrázků, kopie z Wikipedie a tak dále...

> Úroveň psaného projevu
Přihlížíme-li k tomu, že se blogy z Autorského klubu objevují na titulce, dostává hodnocení nový rozměr. Titulku mohou číst i malé děti, tedy nejsou příliš vhodné jakékoli vulgarismy a další věci překračující čáru. Pěkné akty můžete vidět i na bilboardu, o to nejde, ale články psané dlaždičem literárních stok vám jen tak někdo v novinách ani časopisech neukáže, že? Psaný projev člena AK by měl být v rámci mezí reprezentativním, s gramatikou na úrovni úspěšného absolventa základní školy a pokud možno bez výraziva, které by mohlo pohoršovat široké okolí. V tomto ohledu by se dala subjektivně hodnotit i témata pro-ana blogů nebo blogů s jasným zadáním byť ideálních cílů (ubalit si jointa!). Zvláštní vyjadřování je pěkné a někdo občas neodolá použití silnějších slov, ale čeho je moc, toho je příliš.

> Kvalita vs. kvantita
Není horší práce, nežli subjektivně hodnotit kvalitu díla. Obzvláště pokud nám dané téma není blízké. Můžeme ale hodnotit délku a myšlenku článku oproti jejich častému vydávání. Můžeme s jistotou říci, že oznámení o velikosti Facebookového statusu nikdo na titulce nečeká a příliš mu nepomůžou. Můžeme říct, že články s údaji o návštěvnosti jsou sice autorské, ale kvalitou se do AK nehodí ani omylem. Můžeme s odřenýma ušima zkusit posoudit i úroveň článků, pokud vidíme, že bloger opakuje jedno a to samé a nic si z jeho článku neodneseme nebo pokud naopak vidíme, že jeho článek má hlavu, tělní tekutiny i patu, tedy tak, jak to má být.

> Design
Ruku na srdce, tohle téma sem nepatří. Můžeme si postěžovat, že se nám špatně čte skrze pozadí prostřednictvím obrovské fotografie, že text by se měl správně zarovnávat do bloku nebo alespoň vlevo nebo že to žluté podsvícení bílého textu není to pravé ořechové, ale na náš posudek by to mělo mít naprosto minimální vliv. Přesto však je úlohou hodnotícího poukázat na možnost nápravy, kterou vidí, ne odbornou, ale například v zarovnání textu a podobným menším úpravám v zájmu lepší čitelnosti a reprezentace ostatních prostřednictvím titulky.

> Historie
Otázkou je, jak daleko do hloubky bychom se měli vydat. Osobně jsem vždy nejvíce hodnotila poslední rok práce a dost. Samozřejmě neuškodí projekt archiv, ale vytýkat léta staré články, které zde mohou být jen jako součást autorova života, to je vcelku krátkozraké. Ocitáme se pak s autory na mrtvém bodě, kdy se oni nechtějí zbavit minulosti, ať jsou dnes jakkoli kvalitní. Dodržujme tedy zásadu - jeden rok a dost.

A teď je to na vás, drazí, kdo se hlásí jako dobrovolný hráč téhle aktivity? Ráda bych ještě dodala, že zapojením se do naší akce nemusíte otevřeně vyjadřovat podporu Dětem revoluce. Koneckonců jediné, čeho chceme dosáhnout, je lepší úroveň AK a v tom se, uvažujete-li nad účastí, pravděpodobně shodneme.

Pojďme tedy do toho, všichni jako jeden, bez rozdílu.
 


Komentáře

1 Brandy Brandy | Web | 21. března 2014 v 23:54 | Reagovat

mrkni aj ke mě na blog jsem nováček třeba tě něco zaujme))

2 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 22. března 2014 v 0:22 | Reagovat

Jen rok zpátky? Tak v tom případě jen články, které byly propagovány na titulce, jinak je to o ničem.

Propagace kosmetických a jiných výrobků... Vydávání jednoho článku tady a na krásná.cz... NIC?

Autorský zákon se týká i toho jednoho neozdrojovaného obrázku. Tím jedním to začíná... Vtipné je číst na těchto blogískách - zákaz šíření mého obsahu, když to tedy nedodržuje i sám autor. :D Stampky bývají většinou free bez nutnosti uvádění zdroje, ale každý autor to může mít jinak.

3 Kerria Kerria | Web | 22. března 2014 v 9:18 | Reagovat

Já bych doplnila první bod (jen aby si to někdo špatně nevykládal): Citáty i ty z wikipedie ano, ale ozdrojované a doplněné vlastním textem. A neměly by zabírat většinu článku.

Za absolutně nečitelný text bych vyhazovala taky, pokud tedy nedojde v nějaké rozumné lhůtě k nápravě, i když změnit barvu písma je otázka minuty. Máte propagační boxík, aby vás lidi mohli číst, tak jim to umožněte!

4 christiiinka christiiinka | Web | 22. března 2014 v 9:24 | Reagovat

Tenhle nápad se mi strašně líbí a myslím si, že pokud se dokončí, bude velmi užitečný. Vždyť jak lépe pozvednout úroveň AK než konstruktivní kritikou? Ráda bych se zapojila, ale nevím, jestli mám na hodnocení ostatních blogů koule. Ale moc vám fandím!

5 Arvari Arvari | E-mail | Web | 22. března 2014 v 13:34 | Reagovat

Upřímně teda obdivuju, že se do toho chcete pustit. =D Jen se bojím, že Kladivo na čistě neoficiální úrovni nebude mít prakticky žádnej efekt. Spíš to bude takový zhodnocení blogu, který u těch, co se měnit nechtějí, nic nezmůže, jelikož za nedodržení doporučení se jim naprosto nic nemůže stát...

6 christiiinka christiiinka | Web | 22. března 2014 v 13:44 | Reagovat

[2]: Hele být tebou tak konečně přestanu všude prskat a nejdřív si uklidím před svým vlastním prahem. Prolézat archiv? Oukej. Jedním neozdrojovaným obrázkem to začíná? Oukej.

Ale podívejme se, co to tu máme http://phoenix.blog.cz/1307/akvarium-1? Obrázek z neznámého zdroje. A celá pravidla o tom co se smí a nesmí na tvém blogísku :-). Mi řekni, kdo by zrovna od tebe chtěl něco kopírovat?

Ony i články o kosmetice mají své čtenáře a pro Krásná.cz nepíšou jen samé vypatlané mozky, část z nich (i když ta menší) má normální obsah. Na blogu nemůže být všechno jen s jednou tematikou... Kladivo by nemělo být o jednom nějakém obrázku, ani vyhoďme všechny blogerky co napsaly něco o make-upu, ale o inteligentní autorské náplni článků omg.

Autorce blogu se omlouvám za spam.

7 Lily Lily | 22. března 2014 v 14:37 | Reagovat

Obdivujem vás, že sa vám chce robiť nejakú vzburu, pochybujem ale, že to niečo zmení a hodnotenie jednotlivých blogov v AK sa mi zdá svojim spôsobom ako strata času (ale každý nech so svojim časom robí uzná ako za vhodné). Na vašom mieste by som si skôr zohnala kontakt na niekoho v Nove, kto S.R. zamestnáva lebo stolička sa pod ním neotriasa dostatočne na to aby sa zamyslel a predal AK niekomu inému.

8 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 22. března 2014 v 15:09 | Reagovat

[6]: Mrzí mě, že mě takto urážíš. Myšlenku Kladiva, případně jiného nářadí momentálně nepodporuji, tak mě s tím zas tolik nespojuj. Mohu mít přece vlastní názor a třeba ho po čase i změnit a Kladívko tím podpořit. Třeba překvapí, ale momentálně o tom nejsem přesvědčen.

Tu překroucenou omáčku vysvětlovat nebudu, to tvrdíš ty, ne já.

Na kvalitní recenzi na kosmetiku z dílny AK jsem zatím ještě nenarazil. Tak se ti omlouvám. On je krapet rozdíl v recenzi a cílené reklamě pro osobní prospěch. Krásnou nesleduji a IQ testy blogerů také bohužel ne, proto bych nemohl tvrdit to, co tvrdíš ty.

"Na blogu nemůže být všechno jen s jednou tematikou... Kladivo by nemělo být o jednom nějakém obrázku, ani vyhoďme všechny blogerky co napsaly něco o make-upu, ale o inteligentní autorské náplni článků omg."

A víš, že s tím plně souhlasím a nikdy jsem netvrdil opak? :D

9 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | E-mail | Web | 22. března 2014 v 16:07 | Reagovat

Nikomu není příjemné, když mu někdo „buzeruje" blog. Pravdou ale je, že všechny obrázky by za
a) měly být přímo blogera
nebo za
b) bloger by k nim měl mít písmené povolení od fotografa/od grafika.

Alue se vztekala, že jí vyčítali obrázky, a „co tam mám dát, když chci něco hezkého na blog" - ale když to není moje, nemůžu to zveřejňovat a „uvést zdroj" zavedli na blog.cz jako alibi. Jenže to nestačí.

Já VÍM, že je to výbušné téma a VÍM, že se to všem blogerům, mimo fotoblogů a kresby, nebude líbit a budou řvát furt. Jenže tak to prostě JE.

.... také právě proto jsem se ohledně licencí ke svým fotografiím rozhodla pro Creative Commons Uveď autora - Neužívej komerčně. Vysvětlovat to můžeš koňovi, ten to také nepochopí - dokud mu někdo nešlápne na kuří oko a nezeptá se jej, jak to, že má jeho obrázek na blogu, když on nic takového nepovolil. Hodně fotografů a kreslířů na to dlabe, nevydělává-li s tím někdo peníze, ale existují autoři, kteří si své duševní vlastnictví tvrdě chrání a před těmi nikoho žádné alibi pro Kladivo a blog.cz neochrání.

10 Dragilia Dragilia | E-mail | Web | 22. března 2014 v 16:42 | Reagovat

[9]: V tomhle máš pravdu (i když se přiznám, že na to (bohužel) zatím také hřeším).
Pokud ale nebude všeobecně uznané alespoň zdrojování a nedostane se to do širokého povědomí, jen těžko prosadíš tuto "ještě radikálnější" změnu.
Takže tohle trvání na zdrojích můžeš brát i jako první krok k tomu, co popisuješ ty.

11 maglaiz maglaiz | E-mail | Web | 22. března 2014 v 17:03 | Reagovat

[5]: Neoficiální Kladivo má ukázat Standovi, že jsme připraveni mu podat pomocnou ruku a podílet se na chodu Klubu, jelikož za lidi (i blogery) mluví více činy než řeči.

[9]: S tímto máš pravdu, i já mám máslo na hlavě. Ke svým článkům přidávám obrázky z deviantartu, kde se snad předpokládá jakési sdílení, i tak dávám přímý odkaz na obrázek, na autora a uvádím jméno autora.
Jak řekla Dragilia, zatím v tom kvantu blogů nejde všechny najednou přeonačit na tento složitý postup získávání obrázků (pokud nechtějí být v tomto ohledu tvůrčí - ne každý umí kreslit a fotit). Ber to tedy zatím jako jakousi úlitbu Bohům a první krůček k eliminaci zlodějství na blog.cz.

12 Arvari Arvari | E-mail | Web | 22. března 2014 v 17:41 | Reagovat

[11]: Co jsem pochopila, tak po víkendu Standa plánuje vyhlásit konkurz na lidi, co by se chtěli na chodu AK podílet. Už nevím, jestli to bylo na blogu AK přímo v článku nebo někde v komentářích. Tak za sebe hlavně nechte mluvit činy pak a někdo se přihlaste, když už... =D

13 Carmen Carmen | 22. března 2014 v 20:42 | Reagovat

[6]: Eh, tak tohle mě hodně pobavilo. :D :D :D „A celá pravidla o tom co se smí a nesmí na tvém blogísku :-). Mi řekni, kdo by zrovna od tebe chtěl něco kopírovat?“
Vážně? OK, chápu, že ses asi pohybovala v jiných blogerských kruzích, nemůže znát každý všechno; nebo v té době neblogovala, to nevím, ale můžu tě ujistit, že Vikomt, který mmch. dělá grafiku přes sedm (?) let, byl minimálně svého času aspoň pod jiným nickem mezi (nejen) grafiky známý víc než dost. :D Jasně, tady má zatím jen pár rámečků a tak, a nevím, co jste si udělali, ale i tak mě to rozesmálo.
Takže ryze pro info: On má zrovna V. dost zkušeností s tím, že mu lidi na předchozím blogu i webu kradli webdesigny/blogdesigny, avatary a všechno možné, ideálně to i vydávali za svoje. ;)
Mmch., lidi kradou všechno, klidně i obyčejnou fotku kytky, jestli tě to nepotkalo, tak máš štěstí, je to dost o nervy. :(

14 Carmen Carmen | 22. března 2014 v 20:57 | Reagovat

Jinak se omlouvám za ten spam prve, ale nemohla jsem nereagovat. :)
Co jsem chtěla napsat - máte docela slušná pravidla, ale pozor na ten jazykový projev. Znám hned několik velmi inteligentních dysgrafiků, dysortografiků apod., kteří jsou schopni napsat články výborné po obsahové stránce, ale co do formy jim tam prostě ty chyby ujedou, a obvykle je nevnímají ani při kontrole. Tak na to bacha, on si opravdu každý nebude vyvěšovat ceduli BERTE ČLÁNKY S REZERVOU, MÁM XY JAZYKOVOU PORUCHU ;)
Pokud jde o design, souhlasím, s tím, že ale zrovna na tu nečitelnost je vhodné upozornit. Nic tak neznechutí jinak kvalitní článek jako psychedelický kontrast písma a pozadí, případně text, který s pozadím splývá. :/

15 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 24. března 2014 v 14:19 | Reagovat

Já do toho jdu, dejte mi třeba pro začátek pět blogů na projití =)
I když jsem nemocná, tak pokud zůstanu doma, třeba do víkendu zvládnu i deset =D

16 Berenika Berenika | 24. března 2014 v 17:14 | Reagovat

[15]: Vezmi si blogery, kteří jsou v seznamu pod písmeny Z a Ž. Je to přesně pět. :)

Ostatním odpovím, až budu mít přístup k počítači, chce to rozsáhlejší reakce než z mobilu zvládnu.

17 Anne Eyre Anne Eyre | E-mail | Web | 24. března 2014 v 17:24 | Reagovat

Také do toho jdu, brala bych tak 5 blogů. :)

[14]: Ono jde spíš o to, že v AK se dá narazit na článek psaný téměř výhradně slovníkem nejnižších vrstev (jedna "sračka" za druhou. Doslova. A to jsem jemná), stejně jako na článek s tolika hrubkami, že snad ani dítě v 5. třídě by to tak nenapsalo. Samozřejmě nebudeme pranýřovat za každý překlep. :)

18 Berenika Berenika | 24. března 2014 v 17:43 | Reagovat

[17]: A co tak šest? Blogeři od H.

19 Mlok Mlok | Web | 24. března 2014 v 18:18 | Reagovat

Hlásím se do boje. Sem s tím :D

20 Mlok Mlok | Web | 24. března 2014 v 18:19 | Reagovat

Zvládnu jich tak 5-10, podle toho jak to vyjde.

21 Berenika Berenika | E-mail | Web | 24. března 2014 v 18:44 | Reagovat

[20]: Tak osm. :3 Blogeři od J.

22 Mlok Mlok | Web | 24. března 2014 v 18:45 | Reagovat

[21]: Díky.

23 Keeble Keeble | Web | 24. března 2014 v 19:42 | Reagovat

Hlásím se! :D Jako nějaký zdatný hodnotící se necítím, takže co nejméně, tudíž asi těch 5.

24 Berenika Berenika | E-mail | Web | 24. března 2014 v 20:54 | Reagovat

[23]: My se příliš dobře neznáme, tak se ti vydám napospas i já. Máš prvních pět blogerů s přezdívkami od písmena B.

25 Mlok Mlok | Web | 24. března 2014 v 21:27 | Reagovat
26 Žebyjá? Žebyjá? | Web | 24. března 2014 v 21:42 | Reagovat

Taky do toho jdu, ačkoli si v tomhle ohledu moc nevěřím, nechci jen sedět v koutě a čekat na povolanějšího. Navíc, říká se, že odvážnýmu štěstí přeje, tak mi jich pár vyber, snad to zvládnu :)

27 Berenika Berenika | E-mail | Web | 24. března 2014 v 22:11 | Reagovat

[26]: Správný přístup! Tak tedy druhých pět od B, tj. od Blouda k Bylince.

28 maglaiz maglaiz | E-mail | Web | 25. března 2014 v 9:43 | Reagovat

Jenom ze srandy bych si z nedostatku času vzala tak dva tři blogy. Šlo by?

30 Berenika Berenika | E-mail | Web | 25. března 2014 v 13:29 | Reagovat

[28]: Promiň mi to, prosím, ale musím tě kapku využít. Blogy, které jsou v seznamu pod čísly 97-99.

31 maglaiz maglaiz | E-mail | Web | 25. března 2014 v 14:23 | Reagovat

[30]: Upřímně jsem ráda, že loterie padla na mou hlavu. Snad to nebude blogerskou obcí pak tak vřít.

32 m. m. | E-mail | Web | 25. března 2014 v 15:05 | Reagovat

Bojuju s časem, ale hoďte mi jich taky pár, snad se k tomu dostanu. Nejpozději přes víkend určitě ;)

33 Sussanah Sussanah | Web | 25. března 2014 v 18:33 | Reagovat

[16]: a sakra, moji oblíbenci =D

34 Keeble Keeble | Web | 25. března 2014 v 20:57 | Reagovat

Chci se zeptat, je třeba u všech blogů číst články rok zpět všechny nebo jen nějaké náhodně vybrat? Dosti mě totiž děší, že některých blogů to je totiž třeba 50 nebo více článků a nekonečné délce :D

35 m. m. | E-mail | Web | 25. března 2014 v 23:03 | Reagovat

[34]: Myslím, že není třeba je vyloženě číst, ale rozhodně bys je měla proklikat kvůli zdrojům obrázků a abysis udělala představu. Aby to Kladivo fungovalo, lidi by měli vědět, že se to dělá pečlivě, a že ti nic neunikne. Určitě ale nebude třeba to všechno číst, jen prostě kouknout. No na pět minut to nebude :D Ale taky u toho není třeba strávit život.

36 Michelle Michelle | Web | 26. března 2014 v 11:17 | Reagovat

dáte mi taky nějaké? když už, tak už :)))

37 Berenika Berenika | E-mail | Web | 26. března 2014 v 16:53 | Reagovat

Tak obě pět! :3

[36]:Blogeři od Č (33) a od D (34-37)

[32]:Blogeři od D (38 - 42)

38 Berenika Berenika | E-mail | Web | 26. března 2014 v 17:18 | Reagovat

Se značným zpožděním se dostávám k reakci na zbylé komentáře. Velmi se za to omlouvám, ale bohužel nemám k dispozici počítač a jsem ráda, že dnes internátní jedou dostatečně rychle na (snad) obsáhlou odpověď.

[2]: Bylo tu již několik připomínek k tvému komentáři, doplním tedy jedinou a to, že nejde o činnost pro lidi, kteří už by s hodnocením blogů měli zkušenosti a měli jich prošlé desítky. Kdyby šlo o Adminy AK nebo KS, řekla bych u většiny, ať jdou do hloubky. Čím starší článek, tím menší a místy i přehlédnutelné provinění (i když to může být na úkor autorského zákona, pro některé jsou i kopírovací začátky důležité a pokud je to materiál z roku 2008, kluby se tím většinou už nezajímají a hodnotí novější tvorbu autora). Na jednu stranu s tebou souhlasím v tom, že i jeden obrázek je prohřešek, ale nemohu se ubránit otázce, zda jsi sledoval Tiskařovu kauzu? Vedl AK po tomto vzoru - "Jeden neozdrojovaný obrázek a letíš." A všichni víme, že už AK nevede. Nejde o žurnalisty, nejde o profesionály. Ani u Hry na kladivo, ani u blogování obecně. Pokud na základě udání autora zkopírovaných stampek atp.  přijdou o blog, nebude to problém klubu, ale jejich pláč nad rozlitým mlékem.

Pokud bych měla něco říci ke kosmetika, pak i ta může být kreativní a přednesená s autorským přístupem. Samozřejmě to ale nesmí být na úrovni valné většiny autorů z Krásné.cz, ale podnětné a čtivé i pro členy AK.

[3]: Naprosto nečitelné písmo se snad v AK vůbec nenachází, i když při přijímání by to mohl být problém. Co se týká citátů, doufám, že to všichni v rozumné míře pochopili.

[4]: Pokud se chceš účastnit, ráda ti přidělím blogy. :3 Od toho, abychom si to zkusili, to přece je.

[5]: Je to i zkouška toho, jak se na tom bude ostatním pracovat, proto alespoň minimální efekt tu bude vždy. Doteď měl málokdo příležitost si něco takového vyzkoušet a pak se lehce nadává a mručí. Takhle se do toho mohou pustit bez rozdílu všichni.

[7]: To je samozřejmě možné řešení, ale při těchto vražedných plánech, vrčení a cenění zubů si smečka musí uvědomit i to, že nevíme, kdo je na druhé straně obrazovky. ^^ Revoluce se nikdy nechtěla Standy zbavit, snažíme se s ním i po neustálém shazování a podrazech skutečně domluvit. Nikdo z nás si nevezme na triko, aby místo domluvy někdo přišel o práci, která určitě nevynáší málo (to už by tu asi nebyl) s tím, že nevíme, jestli má děti, jestli se nestará o nemocné rodiče... Střelba do vyšších cílů je až poslední a nejvážnější krok, ke kterému snad nedojde.

[9]: Předně je třeba říci, že rozhodně nechceme nikoho buzerovat. Chceme pochválit a nabídnout cestu k nápravě věcí, které by mohly být ještě lepší. Ano, jsou tu i extrémní případy typu Lotty, u kterých nelze napsat nic než "Sbohem a šáteček." I u ní se ale dá najít určité zlepšení, ačkoli nevhodné do AK.

A bloger se vlastně dá, když to vezmu z druhé strany, hodnotit i z jeho přístupu ke kritice.

[12]: ...Po víkendu. :D Dnes se ale zdá, že neřekl, "po kterém víkendu."

[14]:Jazykové poruchy jsou samozřejmě věc sama o sobě, ale upřímně neznám blogera, který by nějakou trpěl. Pokud je to únosné, dá se to samozřejmě přežít s mírnou kritikou, snad i v případě opravdu dobrých článků s nabídkou korektury, ale pokud je to opravdu neúnosné, pak může být takový člověk znevýhodněn až na té míře, že do klubu, který je propagován na titulce, prostě nedostane. Jako řešení bych brala onu korekturu, i za cenu toho, že by článků bylo méně než u takto neznevýhodněných "kolegů."

39 Enitas Enitas | Web | 26. března 2014 v 17:59 | Reagovat

Dokud ještě máme na blogu svobodu slova, dovolila jsem si trochu se k situaci vyjádřit. Tak jestli vás zajímá pohled z druhé strany: http://mind-of-enitas.blog.cz/1403/deti-revoluce     Nechci provokovat. Ale na konci najdete radu vážně od srdce.

40 viscovim viscovim | E-mail | Web | 26. března 2014 v 18:23 | Reagovat

Tak bych to zksuil. Nevadí snad, že nejsem v AK :D Tohle bych si moc rád zkusil. Jen tak z nedostatku času bych vzal třeba pět, šest blogů :)

41 Gabriel Decay Gabriel Decay | E-mail | Web | 26. března 2014 v 18:42 | Reagovat

[39]: ooo, to jsi vážně nemusela :D

42 Berenika Berenika | E-mail | Web | 26. března 2014 v 18:51 | Reagovat

[40]: Naopak jsem velice ráda, že se hlásí i někdo mimo AK! :)

Dám ti jich tedy pět, blogeři od E (43-47).

43 Gabriel Decay Gabriel Decay | E-mail | Web | 26. března 2014 v 20:10 | Reagovat

Tak mi to sem taky hoď a já tu zkusím taky sesmolit :) Dík

44 Berenika Berenika | E-mail | Web | 26. března 2014 v 20:15 | Reagovat

[43]: Tak tedy od M (tj.109 - 114).

45 K. K. | E-mail | Web | 27. března 2014 v 1:44 | Reagovat

Já jsem hodnej kladivoun... Ale tak... Pro tu srandu - sem s pár blogy, ať mám o  víkendu co dělat. :)

46 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 27. března 2014 v 9:20 | Reagovat

[35]:"Myslím, že není třeba je vyloženě číst, ale rozhodně bys je měla proklikat kvůli zdrojům obrázků a abysis udělala představu"... Neříkám to často, ale WTF? Ještě nezapomeňte zkontrolovat, jestli jsou všechny články zarovnaný pode vašeho gusta.

47 m. m. | E-mail | Web | 27. března 2014 v 13:49 | Reagovat

[46]: Nevím, co je na tom tak wtfózní, ani jak to souvisí se zarovnáním O.o Chtěla jsem tím jen říct, že podle mě není nutné pročítat slovo od slova všechny články rok zpátky. Samozřejmě, že se do nich musíš podívat, a to do všech, abys něco nepřehlédla. Ale obrázek o obsahu si člověk udělá i z kusu článku, z pár vět, není to nutné louskat skrz naskrz.

48 Nika Caesaris Nika Caesaris | E-mail | Web | 27. března 2014 v 16:52 | Reagovat

Zbyli na mě nějací bloggeři pro hru? :) Teď jsem pár dní neměla čas, ale pokud ještě někdo nebyl pod lupou, ráda se ho ujmu. :)

49 Sussanah Sussanah | Web | 28. března 2014 v 11:30 | Reagovat

Tak jsem to sepsala, ale nějak nevím... =D
http://sussanah.blog.cz/1403/moje-hra-na-kladivo

50 m. m. | E-mail | Web | 1. dubna 2014 v 14:11 | Reagovat

Kdyžtak se klidně hlásím na další příděl :)

51 Berenika Berenika | E-mail | Web | 1. dubna 2014 v 19:52 | Reagovat

Omlouvám se všem za pozdní odpověď. Kvůli nemoci jsem odjížděla z internátu dřív a doma, jak známo, stále nemám odkud odpovídat.

[45]:Tak tedy pár. 4 (blogeři od O)

[48]:Dám ti to kapku rozházené. 5 blogerů, tj. všichni od Y, W a C.

[50]:Tak tedy hned 10. :D L (čísla 99 - 108)

52 m. m. | E-mail | Web | 2. dubna 2014 v 16:30 | Reagovat

[51]: Ježiš to si děláš srandu :D To mi vystačí na dlouho... :D

53 m. m. | E-mail | Web | 2. dubna 2014 v 16:32 | Reagovat

[51]: Teď koukám, že to jsou zrovna ti, které jsem stejně chtěla dělat v rámci strůčoverze a na něž se nedostalo. Dobrá trefa :)

55 m. m. | E-mail | Web | 3. dubna 2014 v 14:23 | Reagovat
56 Mlok Mlok | Web | 3. dubna 2014 v 19:56 | Reagovat

Ráda bych to zkusila ještě jednou, a snad lépe. Poprosím proto o další blogery, tentokrát už jsem ale poučená, tak prosím nejvíc těch 5.

57 Berenika Berenika | E-mail | Web | 4. dubna 2014 v 12:43 | Reagovat

[56]: Prvních pět od V. :) Tj. 191 - 195.

58 m. m. | E-mail | Web | 5. dubna 2014 v 21:16 | Reagovat
59 Žebyjá? Žebyjá? | E-mail | Web | 5. dubna 2014 v 23:03 | Reagovat

Tak se opět hlásím - pokud by to šlo, zase bych si vzala těch 5, je to takovej ideální počet :)

60 K. K. | E-mail | Web | 6. dubna 2014 v 14:19 | Reagovat

Tak jsem to nějak dala do kupy. Podle případných reakcí bych si možná ještě nějaké blogy k ohodnocení vzala, docela mě to bavilo.

http://sweetsymphony.blog.cz/1404/jsem-hodny-kladivoun

61 Berenika Berenika | E-mail | Web | 10. dubna 2014 v 20:45 | Reagovat

[59]: Druhých pět od V (196 - 200)

[60]: A pro tebe všichni od Š a Ř. :D

62 K. K. | E-mail | Web | 10. dubna 2014 v 23:12 | Reagovat

[61]: Už asi hodnotit nebudu, nemám teď moc času. :)

63 Berenika Berenika | E-mail | Web | 13. dubna 2014 v 13:32 | Reagovat

[62]: V pořádku, samozřejmě. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama