Děti revoluce!

15. března 2014 v 22:49 | Berenika |  Autorský Klub
Proč neorganizuji revoluci, když k ní vybízím? Inu, přiznávám, že není mou prioritou. A nejsem ani nebelvírskou lvicí, abych se bezhlavě rvala. Kdo z nás by ale snesl, když naše názory, naše myšlenky a někdy i mnohem víc slouží pro některé jen jako marketingový tah? Píšeme, mnohdy je to pro nás jako druhá strana světa, druhá identita. A tuto identitu propůjčujeme stránce, která nám umožňuje si ji vytvořit. S tím mohou všichni souhlasit. Ale co s tím, když se nám ji tato stránka snaží pomalu ukrást? To, co jsme si vybudovali s její pomocí si bere zpět. Cožpak ji necháme? Necháme si vzít s Autorským klubem i naše druhá já? Jsme ti, které přijali Krutomluv a Kittanya. Dokonce i Tiskař a Standa. Jsme dětmi revoluce, která zmítá naším světem. Hledáme nové bojovníky za to, aby vše bylo při starém a aby nám vrátili naši identitu, náš klub a naši reputaci a čest před tisíci lidí, kteří denně klikají na články na titulce!

Prozradím vám malé tajemství, mí drazí kolegové a biondifóbici.
To my jsme těmi bojovníky. A nikdo za nás revoluci neudělá!


Organizace je potřebná. Já se ale nebudu stavět do čela našich řad. Mohu vám dát podnět, děti revoluce. A budu se za něj rvát tak, jak mi není vlastní. Samotná nic nedokážu. Ale nás jsou desítky a v počtu je i byla síla. To, o co vás žádám a k čemu vás vyzívám se dá shrnout do několika bodů.

1. LOTTY BIONDI Z KOLA VEN!
Lotty byla naším druhým skutečným úspěchem poté, co jsme svrhli Tiskařovu krutovládu. Lotty se stala symbolem našeho odporu. Udělali jsme mnoho chyb. Dopustili jsme, aby se krutovlády ujal jiný diktátor, který se klamě vydával za jednoho z nás. Dopustili jsme, aby Lotty potom, co jsme si vybojovali její vyhoštění z klubu přijal zpět. Dokonce už to došlo tak daleko, že se zmíněnou slečnou vyšel rozhovor na Srdci blogu. Nejen náš klub a místo na titulce, ale i místo mezi osobnostmi našeho světa, které se nám prostřednictvím rozhovorů již představili v minulosti, získala jediná dívka bez znalosti pravopisu díky tomu, že si ji ze zcela nepochopitelných důvodů oblíbil Standa.

Není to výsměch? Lotty Biondi začala revoluce, kterou jsme nedotáhli do konce. Navrhuji, aby stejnou osobností začala i revoluce druhá. Oživte Biondifobii, použijte ikonky, které tu již jednou byly. Dostaňme Lotty znovu z kola ven jako důkaz, že nejsme jen tupý dav. Stále jsou tu lidé, kteří tento klub považují za elitu. Nenechme se, nenechme Standu pošpinit naše řady neznalostí pravopisu a blogerkami, které zveřejňují články o snech obsahují body jako "ubalit si jointa" nebo "umřít do čtyřiceti." Nebuďme stádo. Obhajme svůj názor. Dejme znovu propuknout biondifóbii!

Standa jednou řekl, že když se kácí les, tak lítají třísky. Nechť tedy první padne Lotty.


2. ORGANIZUJME SE!
Chcete-li něco dokázat, nebuďme jednotlivci. Buďme jednou jedinou masou. Jedinou skupinou schopnou toho, co se od nás očekává. Blogeři, kteří se znají, mohou zvolit čas, kdy zveřejní články propagující revoluci. Zaplňme titulku. Tímto ale apeluji i na ostatní. Domluvte se s blogery z Autorského klubu, zveřejňujte články na jejich blozích pod svým jménem, pokud vám to dovolí. Čím víc, tím líp. Důležitá je i historie. Čím víc vystřižených částí stránek z chvil, kdy bude titulka zaplněná našimi osobními hrdiny, tím lépe.

Považovali nás za elitu. Dokažme to. Dokažme, že jsme skupinou, která dokáže jít příkladem! Dokažme, že je stále ctí být jedním z nás.


3. REVOLUČNÍ DÍLA
Nejen články jsou žádány. Jsme přece kreativní duše! Vymýšlejte nové projekty. Kreslete. Malujte. Pište! Vtěsnějte své názory do revolučních básní, do oslavných ód a satirických epigramů. Pište své náběhy na pikareskní román. Popisujte jako největší naturalisté a realisté. Ale nezadupávejme do země své romantické duše, dokažme, proč patříme nebo proč si přejeme patřit do Autorského klubu. Vzpomeňme si, co pro nás znamenal a znamená. Dokažme, že pro nás jednou znovu něco znamenat bude. Něco velmi důležitého.

Splňme své cíle.


4. IKONKY A ODKAZY
To tu bylo vždy. A vždy to také fungovalo. Ikonky musí být vidět. I kdybyste nic nenapsali, i kdyby pro vaši pacifistickou povahu bylo těžké komentovat. Podpořte nás ikonkou, podpořte chuť udělat z Autorského klubu znovu místo pro elitu, pro blogery, kteří vás budou učit, jak psát svou dobrou gramatikou a podnětnými články, inspirovat svou poezií a prózou, kteří potěší vaše oči svým kreslířským uměním... Autorský klub byl mnohem víc. Lidé v něm nebyli nazýváni elitou proto, že by to o sobě rozhlašovali.

Byli elitou, protože je tak nazývali jiní a měli na to právo. A přesto jsem nezažila jediného člověka, který by to jednou jedinkrát napsal a za elitu se považoval sám. Ale co je z nás teď? Propagujte a pomozte nám získat znovu vaši důvěru. Dejte nám ještě jednu šanci. A dejte šanci sobě, abyste jednou mohli patřit mezi nás a být na to hrdí! Autorský klub je vděčný projekt, vytvořil tuto komunitu. A dovedete-li s námi revoluci ke konci, tentokrát nezklame!

5. KOMENTUJI, KOMENTUJEŠ, KOMENTUJEME
K revoluci patří i to, abychom řekli, co chceme (nejen Standovi a prostřednictvím vlastních článků) lidem okolo nás říct, proč do AK patří či nepatří. Objeví-li se článek, který bude mimo - dejme to najevo. Nebuďme neslušní, buďme ale přísní. Komentujme. Pomozme blogerům, kteří k nám zatím patří jen dle Standy, ke zlepšení... nebo k odchodu.

6. OBJEKT ZÁJMU STANDA
Jistě za tím nestojí sám, neházejme na něj i to, co neudělal. Navíc jsme si ho zvolili sami. Jednejme tedy slušně, ale přesto - pišme mu. Ptejme se, proč je Lotty znovu v klubu. Vyžadujme odpověď! Proč neustále mizí kvalitní blogeři a přibývají Lottynky? Proč mu nestačí nechat jim pomyslnou chvilku na Srdci, proč nám je musí cpát i do klubu? Proč zavládla diktatura, ve které náš názor není podstatný? Zvyšme Standovi a Nově pomyslné zisky. Buďme slušní, ale buďme neoblomní. Najděme argumenty, on má v tomto mnohem těžší práci, protože pravda je na naší straně.

Snad má její jinou verzi v kapse, připraven ji prostřednictvím ctrl+v poslat jako odpověď a výsměch naší snaze o autorství, o změnu a o kvalitu. Ale pravda je jen jedna. To její verze jsou nepravdivé.


Máte nápad? Sem s ním, přidám ho do seznamu. Vytvářejte ikonky. Založme pro naše snahy skupinu na Facebooku. Sdílejme a komentujme navzájem své články, navazujme na ně v článcích a projektech dalších.

Staňme se novými bojovníky.
My, děti revoluce!
 


Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 15. března 2014 v 22:58 | Reagovat

Jaktože tak málo organizuješ? Už ses neukázala měsíce..

2 Berenika Berenika | E-mail | Web | 16. března 2014 v 0:23 | Reagovat

[1]: Nejsou to měsíce, je to fakt, že nemám notebook a proto málo píšu a musela jsem se dokonce vzdát své funkce v administraci Klubu Snílků. A k tomu se snažím stíhat a propagovat ještě Babybat. Občas zveřejňuji na Andoru nebo se snažím psát pro potřeby soutěží, ať už školních či mimoškolních.

Když jsem si ale povzdechla nad stavem klubu v minulém článku, kdy mě neskutečnost toho, kam až to došlo (básnický klub, který přijímá všechny vyjma členů AK) vyburcovala k dlouhým diskuzím a aktivitě, došlo mi, že dokud budou všichni jen hledat "nové bojovníky," nikam se nepohneme. Všichni jsou nespokojení, ale nikdo nezačne.

Chci patřit do klubu, do kterého jsem se hlásila a ne do jeho laciné napodobeniny. Nechci být loutkou ve Standově soukromém loutkové divadle, ale autorským blogerem z Autorského klubu. A za tyto dvě myšlenky budu bojovat.

3 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 16. března 2014 v 5:37 | Reagovat

Přiznám se, že jsem dění kolem Autorského klubu přestlala sledovat, což u člena, který byl dříve aktivní a který ještě na konci minulého roku uvažoval nad tím, že si v klubu otevře rubriku, asi vypovídá o všem.

Upřímně v obrodu Autorského klubu jako takového v tom Krutomluvím a Kittanyim formátu přestávám věřit. Ano, jsou tu lidé, jako jsi ty Bereniko, kteří za to budou dřít, ale většině je to z vysoka jedno. Buď jsou v klubu jenom kvůli titulce, nebo stejně jako já už po těch třech čtyřech letech neustálých žabomyších válek rezignovali (a většina z nich zároveň zrušila nebo přestěhovala i blog).

Jediné, co od blogu očekávám je místo, kde můžu publikovat své názory, část své tvorby, ukázky, kdy můžu svou tvorbu propagovat, protože bez toho je to kurva těžké. Je super mít kolem sebe lidi, kteří tvoří, ale já osobně k tomu Autorák nepotřebuji. Vždyť spousta z mých spolutvůrců s blogováním sekla, nebo v klubu není. Když chci, zajdu s nimi na čaj. Když chci, napíšu si s nimi na chatu. Tohle je ta pravá komunita a k tomu nepotřebuji ani Standu, ani blog s dvěma třemi fungujícími rubrikami, které jsou pro mě jako pro literárního autora nezajímavé.

Takže v okruhu mého klubového zájmu zůstává jen titulka a úroveň článků, které zde vychází. Že šla úroveň do prdele, víme všichni, ale nemyslím si, že to nějak pozvedneme revolučními články. Spíš nasereme zbytek lidí, který na tu titulku ještě chodí a kliká na články autoráku. Což je kontraproduktivní.

Navrhuji proto, místo revolučních článků nějaké rozumné tvůrčí štafety, nebo bojkot to nekvalitní, co tam vychází. Neříkám přímo kladivo, stačilo by, aby se lidi z klubu nasrali a začali psát pod ony hypotetické nekvalitní články nasrané komentáře. Ono to i tu největší pipinu přestane bavit a z klubu se vypakuje sama. No a samozřejmě, hrozba pranýře pokopne i dříve kvalitní členy, kteří to flákaj.

Ale bacha, tohle nemůže dělat jeden člověk. Zaprvé - na to není čas, zadruhé - když to bude dělat jeden, bude akorát za arogantního čuráka a lidi ho budou blokovat. Takže by to chtělo celé rozrůstající se komando.

Omlouvám se za neobvyklé množství vulgarismů, ale je půl šesté ráno, celou noc jsem nespala, tohle mě sere a jsem z toho znechucená. Proto jsem si vypůjčila Zorenin slovník. Jestli mě budete dál mrdat, vypůjčím si i její způsoby a přijdu vám ten klubík plný lemer vypálit firebally.

4 Matthias Matthias | E-mail | Web | 16. března 2014 v 7:37 | Reagovat

Ty jo, on AK ještě někdo řeší? :D Ono AK ještě pořád funguje? Ono ještě nezaniklo? Ty jo :D On ho stále ještě někdo bere vážně? Srsly?
http://whatyearisit.info/img/what_year_is_it.jpg

Ale teď vážně - pravda je taková (a možná se to nebude líbit), že Standa (dále SR) na vás prostě sere a má vás v p*či a článkům tohoto typu se jen vysmívá. Nejspíše teď, jak to četl, tak se smál na celé kolo, pak si šel udělat popkorn, aby se následně vrátil k tvému článku a znovu se zasmál. Doporučuji ti se na nějaké revoluce vykašlat, protože tě SR vykopne z AK, aby měl od tvé rebelie klid (jsi ještě vůbec v AK?).

Ostatně pokud v AK nejsi, tak je dobrý AK neřešit, on SR z nějakého důvodu názory lidí mimo AK vůbec neuznává a vždycky jim píše "když nejsi členem v AK, tak je ti po tom hovno", což je mimochodem dost nelogický argument, neboť mě AK může zajímat i jako nečlena coby ČTENÁŘE. Ale vysvětluj to někomu, kdo argumentuje tak nelogicky jako SR.

Jsi-li ještě členem AK, tak to gratuluji k tomu, že jsi členem bezcenného spolku;)

5 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 16. března 2014 v 8:43 | Reagovat

Já bych to shrnula tak, že dotyčná blogerka se prezentuje jako by byla blbá jak pučtok s chromými prsty, ale má kozi a kačeří tlamu a to se v kombinaci s blond vlasy prostě asi ještě někomu líbí.

6 Arvari Arvari | E-mail | Web | 16. března 2014 v 8:46 | Reagovat

Přála bych vám, aby vám ta revoluce vyšla, ale obávám se, že Standa je prostě někdo, kdo se k moci nikdy neměl dostat, protože teď se jí bude držet zuby nehty a dokud ho nevyrazí z Novy, tak to žezlo prostě nikomu nepředá. Zkrátka, můžete začínat kolik revolucí chcete, ale pokud je nespojíte taky s defenestrací, myslím, že to prostě nikam nepovede. Pardon.
Ale jak říkám, držím palce. Třeba se stane zázrak a k něčemu to bude. Jo, třeba i tu Lotty zase z klubu dostanete. Tak na dva, tři měsíce, než bude zase v tichosti přijatá...

7 mengano mengano | E-mail | Web | 16. března 2014 v 8:51 | Reagovat

Víš, mě připadá, že SR zvolil taktiku "stokrát nic umořilo vola". Sice po tom vánočním průšvihu s "nekomunikací" se trochu srovnal a přestal alespoň mazat komentáře, ale jinak si stejně dělá jen to, co on sám uzná za vhodné. A nehodlá si nechat od nikoho foukat do polívky. Je to poměrně dost zřejmé z toho, jaké lidi v posledních měsících tlačí do AK. Na jednoho dobrého blogera tam protlačí čtyři mizerné. Občas, když už je nesouhlas v anketě hodně velký, uspořádá vylučovací hitparádu, jednoho fakt hrozného vyhodí, ale ostatní neméně mizerní tam zůstanou.
Mně hrozně vadí, že členy AK jsou takové blbky jako Lotty. Neumí gramatiku, neumí psát, jejich životním cílem je ožrat si hubu a vykouřit brčko. A hrdě o tom tvoří "články". To je ostuda toho, kdo je přijal.
Já se vůbec nedivím, že spousta lidí členy AK nemusí. Když vidí, jací zoufalci se do AK dostali a oni třeba ne, tak jsou naštvaní. A odnášejí to pak všichni v AK. Ten básnický chlapec, který si založil vlastní klub a vezme tam každého, jen ne člena AK, je zářným příkladem, kam až taková zloba a uplatňování kolektivní viny může dojít. Nad tím by se měl SR zamyslet - jestli chce, aby AK byl synonymem pro partu šašků.

8 Guizmo Guizmo | Web | 16. března 2014 v 9:21 | Reagovat

Teď mě mrzí, že na tyhle ptákovinky není víc času, to bych stvořila pár navrčenejch děl.

9 Gabriel Decay Gabriel Decay | E-mail | Web | 16. března 2014 v 10:10 | Reagovat

No...co na to říct...když jsem ji tam viděl na tý titulce málem mě trefilo. Když vezmu v potaz jaký haló to vyvolalo, co všechno se dělo a on jí pak vzal zpět.

Pokud to chce nabrat nějaký spád, tak to musí být rychlí, trefný a přesný. Jako předchozí akce.

10 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 16. března 2014 v 10:18 | Reagovat

Jak tak vidím komentáře Tě moc nepodpořily. Ale jsou to vesměs lidé, kteří už tolikát něco udělali a nic. Patřím k nim. Umořilo mě to. Čas a svou tvořivost jsem napnula jiným směrem... Dokonce si založila blog na iDnes. Vím, ale že na blog.cz s epíše jinka a to mě bavilo víc, ale otravování se špatným fungováním při vkládání článků, fotek, neodpovídání admina blog.cz na emaily, směšní a hloupí někteří noví členové AK,... Prostě jsem se vytratila. Nejsem Don Quijote. Přesto v určité době tady byla tvořivá komunita, z níž mnozí jste mí přátelé dodnes a společně jsme zvládli už dvě knihy, sborník atd. Což nějak nezvládlo ani vedení blog.cz a ani toho neuměli využít. Dál spolu komunikujeme a tvoříme na facu, na blog.cz se to zkazilo a je to demotivující:-( A jak tuším, tak vedení ví, že za jednoho kvalitního blogera, přijde ix jiných a o to jde, tak proč by se něco řešilo a zkvalitňovalo:-(

11 Berenika Berenika | E-mail | Web | 16. března 2014 v 10:29 | Reagovat

[3]: Ano, vím. A ostatně se na tom moc dřít nemohu, nemám na to ani nervy ani čas, ale pokud se najde víc lidí, tak to snad půjde. A v opačném případě to vidím i jako vzestup KS, pokud se "revoluce" nepovede.

Revoluční články jsou podle mě nezbytné. Už minule mnoho lidí vytočily, když zaplavily titulku, ale i proto měli kýžený účinek. Jde ale samozřejmě i o to udržet si už tak mizernou pozici v očích ostatních, tudíž nejen revoluční články, ale i revoluční díla.

Ale to komentování jsem tam chtěla napsat, to mi v té chvíli úplně vypadlo. Doplním. Škoda, že blogeři jako Lotty ukázali, že je jim to úplně a neskonale jedno.

[4]: Nezlobím se, že to lidé vzdávají. A zároveň vím, že mě za to nevykopne, protože právě takové jeho činy by posílily vlnu odporu. Zkusí to přečkat a pak uvidíme, kdo vydrží déle.

[5]: Hezké shrnutí! :3 To by si měla dát do menu.

[6]: Líbil by se mi i výsledek, kdyby si nechal moc, ale na jeho přijímání by dohlížela dejme tomu tříčlenná komise. Takový nápad už tu, tuším byl, ale nikdo ho ani nezkusil uskutečnit a k Standovi se nejspíš vůbec nedostal.

[7]: Není, co k tomu říct, vidíš to stejně jako já. A právě proto se s tím už musí něco udělat.

[8]: Mám stejný problém. :D Doufejme, že to vyváží množství blogerů. Ostatně kdyby každý z AK napsal jeden článek, tak máme vyhráno.

[9]: Sázím spíš na vytrvalost, protože rychlé akce rychle přejdou a pokud by to napoprvé nevyšlo, tak jsme rovnou v háji. Navíc se to nemůže šířit rychle, jelikož se to nešíří od Srdce blogu (kde byla v komentářích vyhlášena akce Kozy na titulku) ale jen z článku, který z titulky rychle zmizí, takže to bude chtít pravděpodobně víc času k postupu.

12 Berenika Berenika | E-mail | Web | 16. března 2014 v 10:32 | Reagovat

[10]: Stačila mi podpora z minulého článku. A pokud mě už donutila k nějaké tvůrčí činnosti, pak se jí nemohu vzdát. Zklamala bych ji. A zklamala bych sama sebe. Přesto z AK pryč nechci, spoléhám na výsledek revoluce. Díky bohu, že jsem se trefila do doby, kdy mám ve škole volněji, jen odpovědět na komentáře mi trvalo hodinu.

Už jsem o tomhle problému psala i v komentářích pod předchozím článkem. Standa vyhodil Lotty na náš nátlak. Hurá, výhra! A pak ji zase přijal. A pak po nás chtěli, abychom se postavili za starou titulku, my, autority, ti, kteří jsou vidět na titulce... A my byli téměř všichni tak unavení a vyčerpaní z boje, který se ukázal bojem s větrnými mlýny. Většina se na nic nezmohla a vidíme, jak to dopadlo.

13 Viollet Viollet | E-mail | Web | 16. března 2014 v 10:44 | Reagovat

Podle mě se vůbec nemělo stát, že blog spadl pod novu. A proti nově hovno zmůžeš. Celé dění kolem mi spíš přijde jako solidní výsměch a pokus nás nasrat eště víc, abychom jim pak znechuceně špačkovali pod články a zvyšovali tím návštěvnost. Asi jediné východisko vidím ve změně vedení klubu a jakési čistce, jenže to vypadá až nemožně, bo jak už führer sám zmínil, svého postu se nevzdá...

(enem tak ze srandy jsem si pár měsíců zpátky prdla pseudoreklamu do zápatí, jako odkaz k mazání komentářů a vyprání Babe z AK, ale spíš asi pro lepší pocit, bo víc se proti tomu zrobit nedalo...)

14 Matthias Matthias | E-mail | Web | 16. března 2014 v 10:44 | Reagovat

[11]: prej nevykopne

hádej kdo mi zablokoval mou domácí IP adresu, abych nemohl psát na blog.blog.cz, na klub.blog.cz a na Facebook stránku blog.cz?
A důvod? Byl jsem kritik SR jako Arvari a to se nesmí. Chce mít kolem sebe bublinu pochlebovačů =)
Good luck

15 Berenika Berenika | E-mail | Web | 16. března 2014 v 10:50 | Reagovat

[13]: I tohle mi hnulo žlučí, Babe znám i osobně ze srazu Klubu Snílků. I když ten, tuším, byl až po vyřazování.

Pokud se nepletu, měla jsi v zápatí nějaký screen? Pokud ano, určitě by se mi hodil do sbírky obrázků ve Facebookové skupině.

16 Viollet Viollet | E-mail | Web | 16. března 2014 v 10:55 | Reagovat

[15]: Žádný skrínšot... Šak se podívej, možná se ti to bude hodit do krámku...

17 Žebyjá? Žebyjá? | Web | 16. března 2014 v 12:16 | Reagovat

Už od vydání minulýho článku přemejšlím, čím bych se mohla do "revoluce" zapojit. Ráda bych na něco přišla, i kdyby to mělo znamenat, že pak budu při nějaký "čistce" vyhozena - za záchranu pověsti AK to stojí.

Jak už psala Mlok, Lotty není tím, na co bysme se měli zaměřit. Jednak mi příde, že se v blogování "zlepšila" (a ačkoli to na členství v AK pořád není, je to známka snahy o změnu) a taky proto, že jejím vyhazovem se v podstatě nic mocnezmění...

18 Guizmo Guizmo | Web | 16. března 2014 v 12:25 | Reagovat

[17]:  No to je taky otázka, jestli položit svou hlavu na špalek za čest a slávu Ak.

19 Berenika Berenika | E-mail | Web | 16. března 2014 v 12:27 | Reagovat

[17]: A máme tě ve Facebookové skupině? Hledáme aktuálně staré screeny pro připomenutí zašlé slávy odporu a toho, kam až jsme to schopní v revoluci dotáhnout a přidáváme další blogery, na které máme i tento kontakt.

A jak jsem se už vyjadřovala, v požadavcích byl formulován požadavek na kompletní čistku všech blogerů, kteří nepatří do AK, Lotty zůstává jejich symbolem jen proto, že byla tajně přijata po tak masivní oporu prakticky jen proti ní.

20 Berenika Berenika | E-mail | Web | 16. března 2014 v 12:29 | Reagovat

[18]: Množství. Když jsem kdysi napsala Biondifóbii, byla jsem překvapená, že jsem neskončila vyhozením. Ale ono to mělo úspěch! Jakmile se zapojilo více blogerů, musel by vyhodit všechny, nejen autora. A to už by bylo i na Standu, doufejme, příliš.

Spoléhám na to i tentokrát.

21 Guizmo Guizmo | Web | 16. března 2014 v 12:36 | Reagovat

[20]:  To mě kupodivu vůbec nenapadlo, spíš bych nechtěla v rámci kladiva skončit jako upálená, což by byla ostuda.

22 Žebyjá? Žebyjá? | Web | 16. března 2014 v 12:42 | Reagovat

[19]: Na fb skupině nejsem...

[18]:,[21]: Já se celkem bojím, že bych neobstála. Sice na tom bytí na titulce nějak zvlášť nelpím, ale byt první mezi vykopnutými by mě asi nepobavilo... No, ale tak už to někdy při revoluci bejvá...

23 Mlok Mlok | Web | 16. března 2014 v 13:00 | Reagovat
24 Zdeňka M. Zdeňka M. | Web | 16. března 2014 v 14:06 | Reagovat

Revoluce zní fajn a rozhodně vám přeji hodně štěstí. Občas zavítám do AK, přečtu si nějaký článek a vážně tam někteří členové nestojí ani za ty houby.
Já už v AK nejsem od velké čistky, ale nestěžuji si. Našla jsem se v Klubu Snílků, který se momentálně snažíme s několika "věrnými" zachránit, než skončí v popelu blogového hřbitova. :-)
Ať žije revoluce?

25 Babe Babe | E-mail | Web | 16. března 2014 v 14:09 | Reagovat

Na světě jsou mnohem důležitější věci, jimž chci věnovat pozornost a proti nimž se bouřit. Proto se ničeho podobného nebudu účastnit, zdá se mi to zbytečné a přinejmenším také trochu trapné.

[13]:[15]: Bylo to jednou při "změně režimu", podruhé minulé léto.

http://25.media.tumblr.com/d5da0e81ae4716b9013a1606bfdd3355/tumblr_mxh4i2zyUn1qdsm1jo1_500.gif

26 Strange Strange | Web | 16. března 2014 v 14:11 | Reagovat

Jé! Konečně jsem se dočkala :D

Ač jsem dřív a pořád nejsem v Ak, před nějakou dobou jsem dění kolem ještě sledovala, ale pak přišlo příliš mnoho osobních problémů, tak sem se na to vykvákla, ale do revoluce se asi zapojím.

27 Berenika Berenika | E-mail | Web | 16. března 2014 v 14:18 | Reagovat

[24]: Trochu mě mrzí, že vidím v revoluci dvě možná východiska. Zvýšení kvality Ak, tj. snížení zájmu o KS nebo neúspěch revoluce, tj. zvýšení zájmu o KS.

...Tak ať tedy žije revoluce.

[25]: Snad je to trapné, ale dřív jsme se toho účastnili všichni. Spíš než trapné je to jednoduše... bláznovství. A všichni jsme dřív byli blázny, já jím asi zůstala.

28 Edona Edona | Web | 16. března 2014 v 14:50 | Reagovat

Symbol revoluce, vzpomněla jsem si na reprodrozda Katniss. Tak kdo je leotšním reprodrozdem revoluce? :D Teď ale vážně, můj názor je stejný a cítím to stejně i když se mě vesměs AK netýká, jelikož tam nepatřím. Ale fakt vidím, že upadá.

29 Berenika Berenika | E-mail | Web | 16. března 2014 v 14:54 | Reagovat

[28]: Nu, nevím, jestli je Lotty naším reprodrozdem. Možná kdybychom si ji po svém oblékli a nějak jí zabránili mluvit i psát... :D

Těší mě podpora lidí mimo klub. I ta je velice důležitá!

30 Lory Lory | Web | 16. března 2014 v 15:27 | Reagovat

Nejsem členkou AK a ani po tom moc netoužím, zpříčilo se mi to obsahem, který tam poslední dobou je, navíc i když jsem kdysi podala žádost, nikdo mě nepřijal... článek vydávat nebudu, ale ikonky si do menu ráda přidám, pokud to pomůže :)

31 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 16. března 2014 v 15:53 | Reagovat

Přiznávám se, že dost souhlasím s Temnářkou. Zároveň musím uznat, že poté, co se ve facebookové skupině na toto téma založené začaly objevovat staré screeny komentářů, dokumentace akce Kozy na titulce (kterou jsem bohůmžel kvůli pobytu v zahraničí propásla), vytvořil se mi úsměv na tváři a zasáhla mě nostalgie. Co stálo na konci koz na titulce? Dohoda o setkání se se Standou a nutno poznamenat, že to nebyl on, kdo nakonec řekl, že na to kašle. Lidi odpadávali jak vojáci na frontě. Proč? To byl snad strach ve všech? Nebo nechuť? Když jsem mu tehdy posílala ten mejl o tom, že nakonec setkání rušíme, cítila jsem se pěkně zahanbeně. Z toho obřího povyku to vypadalo, že na setkání s ním budeme maximálně čtyři, tož jsme to zabalili. Dalším faktem je, že Standu jsme si sice demokraticky zvolili, jenže to od začátku nebyl někdo jako Tiskař, koho bychom si mohli když by se nám znelíbil zase demokraticky svrhnout. Standa je zaměstnanec, nikoliv blogger, který dělá vedení AK jako koníček, nýbrž je to součástí jeho práce. A nevěřím, že se za celou tu dobu někdy nepřemýšlel, jestli by se na to nevyprdnul. A jako zaměstnanec si bude svojí pozici hájit. I za cenu, že ho bude tisícovka lidí z lokality od východního Slovenska po Aš, kterou z valné většiny ani nezná osobně, nenávidět.

Autorský klub prošel vývojem jako všechno, co se jednou vyvine. Už to prostě není ten klub, kde jedinou podmínkou bylo mít články z vlastní ruky a cizí elementy správně ozdrojované. Mám pocit, že voláme po návratu parních automobilů, když už dávno existuje benzín a elektřina. Pokrok nezastavíš a myslím, že u AK to platí dvojnásob. Vždyť kolik nás tu zbylo, kolik lidí od roku 2010 už jsou dávno někde jinde? Pravda, že mnohdy za jakých okolností...  Vzpomínám na ně. Tehdy mi bylo třináct a já byla do blogování neskutečně zapálená. Chtěla jsem si tady najít svoje místo mezi tou elitou. Jenže život jde dál (AK taky) a já, stejně tak spousta dalších, kteří blogovat přestali nebo se odstěhovali na jiné adresy, už máme jiné životní priority, než je blog. Fakt už na další hádky po internetu a žabomyší války nemám, obzvlášť v situaci, kdy tu válku vyhrát nemůžeme. Opravdu už nechci investovat hromadu
svojí energie do něčeho, co s největší pravděpodobností nezměníme. Že jsem pesimistická? Asi ano. Ale co kdybychom se místo odboje spojili jinak a začali se třeba víc scházet? Já jsem díky tomu našla spoustu nových přátel, otevřel se mi nový svět a zrovna přemýšlím, že to je tak dávno, co jsem vás neviděla. Odpoutejme se trochu od toho internetovýho života, kde vždycky najdeme někoho, kdo nám nebude sedět.

Zpátky k tématu. AK už tvoří jiní lidé, než před třemi lety a to "aby to bylo ono," pro každého znamená něco trochu jiného. I kdyby se nám to podařilo vrátit, ti lidé z dřívějška jsou prostě pryč a ta atmosféra bude jiná. (Situaci, že by se začali vracet nechávám stranou, protože spousta skončila s blogováním nadobro.) Nechci tady tvrdit, že vedení AK je ideální, že je fajn to věčný mazání komentářů. Ale vždyť je to jenom internet! A blog je místo pro vyjadřování našich pocitů, názorů, publikace své tvorby, v cizích blozích nacházíme svoje čtení. Když bude někomu natolik vadit přístup nějakého admina, tak se logicky přestěhuje jinam a hotovo, šmitec, vymalováno, má klid. Čtenáři za ním půjdou a on nepřestane číst své oblíbené blogy jen proto, že jsou na jiné doméně. To, že to nějaký správce básnického klubu dělá, je jeho věc a svědčí to o omezenosti. Proč se pořád rozčilovat a plýtvat energií. Hádky po internetu o internetu, vždyť to samotný působí směšně. Pojďme někam do čajovny, popovídejme si, jak se máme, pak si o tom napišme reportáže a mějme z toho radost. :-) Vážně uvažuju, že po tomhle zkusím dát do hromady nějaký blogosraz, byť mé organizační schopnosti jsou fakt malé.

32 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 16. března 2014 v 15:58 | Reagovat

[15]: Jsou tomu dva týdny, co su s ním byla venku. A bavili jsme se samozřejmě o blogu, o AK a on mi řekl, že tyhle věci prostě přestal prožívat. Taky měl to období zapálenosti do blogování, ale že mu tohleto stání stranou vlastně i vyhovuje. (Jak koukám teď, tak už se stihl vyjádřit sám ;) )

33 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 16. března 2014 v 17:37 | Reagovat

[32]: Moni, přesně tak. Do konce měsíce bych chtěla spáchat malý sraz v Brně, ale ještě jsem se nedokopala zajít do Chajovny a zamluvit tam fleka. Ale tož to asi nevystíháš, takže... takže...

Takže pokud uděláte něco v Praze, myšáčci, máte mě tam jako na koni. Nejen, že vás ráda uvidím, mám z toho hluboké sobecké sebeuspokojené. (Potřebuji si postěžovat na těžkosti ohledně vydávání knížek a vy vždycky tak hezky posloucháte a mě se uleví. :-D)

Jinak 28. asi v Praze budu na Starconu, ale měla bych tam mít přednášku až v deset, tož pokud to vyjde, můžem se s pár lidmi vidět i předtím.

Každopádně, pokud zahájíme štafetu tvůrčího psaní nebo čehokoliv jiného, nebo pokud se dáme do toho spravedlivého hodnocení článků, jdu do toho, aby bylo jasno. To by mohlo být přínosný pro všechny strany A je to podle mě jediný způsob, jak klub pozvednout, myslete si o mě, co chcete. :-)

Ten náš blogerský vzdor a prázdný nadávání to vždycky jenom ještě více rozesralo.

34 Anchor Anchor | E-mail | Web | 16. března 2014 v 19:25 | Reagovat

Po tom, co vás všude možně celý den nadšeně sleduju (díky bohu, že teď máme od testů relativní klid, a tak se můžu soustředit na zajímavější věci), jsem se konečně odvážila k tomu, abych sem naťukala souhlasný a povzbudivý komentář. :)

Ráda bych poctila svůj blog nějakou z ikonek, no nejsem v AK a asi dlouho ani nebudu, neboť vaší úrovně psaní možná nedosáhnu ani za 100 let, natož abych vyplodila víc článků než 1 týdně, tak aspoň přeju hodně štěstí! :)

35 m. m. | E-mail | Web | 16. března 2014 v 21:22 | Reagovat

Od svého odchodu na vlastní to všechno vnímám jen tak zpoza závoje, ale přesto mě nesmírně těší, že se něco takovýho děje. Ono se to vždycky trochu dělo a zase to umlkávalo, ale čím víc, tím líp, a hlavně v množství je síla. Když každej sám o sobě napíše jeden článek za uherák, tak se vody ani nehnou, ale nasypte jich tam deset za tejden a možná už se i něco stane. Ráda bych tomu věřila. Krutomluv a Kittanya se asi nevrátí, ale možná takových blogerů ještě někde pár běhá a docela věřím, že kdyby to Standa někomu předal, dalo by se to bez problémů zachránit, jenže to by musel mít taky tu vůli a tu on mít nebude. O úroveň mu dávno nejde, sleduje pouze reklamní stránku věci. Kéž by se vždycky, když se zmíní o nějaké laťce nebo pravidlech, pořádně kousl do jazyka, nemá nejmenší právo o takových věcech mluvit.

Nově se k tomu už asi vyjadřovat nebudu, sice to pořád po očku sleduju, ale spíš jen čekám, jak se to bude vyvíjet. Ale všem revolučně se cítícím mohu vřele doporučit, aby si někdy sedli k Archivu AK a pročetli ho od hlavy k patě. Obzvlášť Krutovy články a samozřejmě Kittanyino Kladivo na blogery považuju za nesmírně inspirativní čtení. A kdyby se někomu chtělo, tak v téhle své staré rubrice jsem se taky vztekávala a je tam i pár mých vlastních napodobenich Kladiva. Prostě mě to bavilo :) http://phoenixrise.blog.cz/rubrika/par-slov-k-autorskemu-klubu-a-blogu

Upřímně bych si přála, aby se našel někdo, koho by to bavilo teď. Standa se podle toho asi nijak významně zařizovat nebude, ale myslím, že pár mizerným blogerům by to mohlo hnout mandlemi natolik, aby z Klubu odešli, a pár snaživých by to mohlo inspirovat. To je totiž to nejdůležitější, co tam chybí, ta mentořina. Aby těm lidem někdo vysvětlil, proč stojí jejich blog za hovno a hlavně jak málo stačí k tomu, aby za něj nestál a aby byl vo něčom.

Jen kdyby si na to jednou za čas někdo dost výraznej udělal čas a fakt ten seznam prošel a popsal to. Ať si zahraje na šéfa a dělá to tak, jak by to dělal on. Já myslim, že by to bylo zapotřebí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama