Babybat | O co jde?

17. listopadu 2013 v 12:30 | Berenika |  Babybat
Bylo nebylo, objevila Ber goth-klub. Vždy jsem ráda četla články "od goths pro goths," ačkoli v kvalitě, kterou vyhledávám, jich je na internetu málo. Jsou i dobré stránky, ale co se týká blogů, je to jako hledat sladkou kapku vody v oceánu. A tak když jsem narazila na tento projekt, již byl více než rok nefunkční. Trochu jsem hledala, projížděla a narazila na články, které jsou už zapomenuté, ale rozhodně by být neměly. Nakonec jsem se rozhodla využít Facebook k něčemu užitečnému a napsala jsem Chloë Noir, autorce, jestli by bylo možné s tím začít něco dělat. Dát dohromady články, blogery, rozproudit krev tuhnoucí v žilách všech, kteří o tomto tématu psali a zapomněli na něj, ačkoli je třeba zapsané někde hluboko v nich. Ačkoli jsme se domluvily, heslo bylo záhadou. Slovo dalo slovo a dřív, než jej Chloë znovu objevila, vznikla nová stránka, která by měla dát ten kompletní pohled, který mi i po hodinách věnovaných článkům o gothic chybí.


A tak v srpnu vznikl projekt Babybat - BBB. Babybat je pojem označující nováčka v gothické subkultuře, občas se tak říká i pózérům, kteří zamrzli na některém z názorů či předsudků týkajících se goths a tvrdohlavě si odmítají vyhledat cokoli, co by mohlo toto jejich přesvědčení vyvrátit. Už název tedy vypovídá o tom, pro koho především je BBB určen. Samozřejmě ale nejde o ryze gothickou stránku. Uvítáme i příspěvky od našich spřízněných duší, ať už metalistů, punkerů, rockerů nebo kohokoli, kdo si oblíbil některou z temných či světlých stránek subkultury. A navíc máme sekci pro psaní článků, která je přístupná komukoli, otevřená diskuzi a to i v případě negativních názorů.

Jaké jsou podmínky přispívání? Nic světoborného. Základní znalost gramatiky, základní povědomí o gothické subkultuře. Pro všechny fungují rubriky sdružující fotografy, pisálky, malíře nebo osůbky, které mají šikovné ruce a umí něco vyrobit pod záštitou "Do It Yourself." Samozřejmě se vše alespoň okrajově musí týkat subkultury a zájmů většiny jejich přívrženců. Díky tomu existuje rozdělení do mnoha kategorií, většinou (jako například u fotografií) je to "Goths" (fotografie, na kterých se ojeví gothik), "Spřízněné duše" (fotografie, na kterých se objeví metalisti a další nám a našim černým duším podobní) a navíc speciálně pro tuto rubriku sekce "Dark Art" a "Morbid Art," které bývají některým blízké. Pisálci mohou kromě povídek a veršů přispět i články na téma. Máme témata "aktuální" (tedy jakákoli, která vás napadnou) a témata "stálá" (tedy ta, na která se nejvíce píše a jsou pravděpodobně nejvíce diskutované - například gothic metal). Naši osvědčení redaktoři nebo ti, se kterými se na tom v soukromé konverzaci domluvíme, mohou dále přispívat do sekcí "módy," "hudby" nebo do rubriky "Všeobecně o gothické subkultuře." To už je ale cosi, co má informovat širokou veřejnost a proto si chceme být jistí, že nepůjde o subjektivní články. Pokud máte povolení, můžete nám poslat i překlady. Vše projde jazykovou korekturou.

Dále plánujeme spolupráci s některými obchody apod. pro propagaci některých jejich produktů na našich stránkách. Totéž platí i pro fotografy (fotografie, nepřidá-li je autor článku, doplňujeme sami) nebo pro návrháře, hudební skupiny, pořadatele akcí... Tato propagace je samozřejmě zcela zdarma, jsme vděční za každého nového partnera. Podporujeme i tvorbu jednotlivců. (Sekce "Podporujeme" ještě není zveřejněna, nachází se ve fázi výstavby.)

Aktuálně si chystáme na příští týden týdendva dny focení pro náš zcela první článek od spuštění, který bude uveden fotografiemi od AH Photography. Další fotografie z těchto dnů budou sloužit jako doplněk připravovaných článků. Pracujeme s laskavým svolením autorky také na překladech článků ze série "Goth It Yourself." A tuším, že již mohu i prozradit, že z přispívajících blogerů značným dílem přispěla obzvláště Lúmenn, která se také bude účastnit připravovaného focení. Větší výběr článků si pak i od Chloë Noir.

Zatím hledáme nějaké grafiky, kteří by se nám postarali i o pěkné netopýří ikonky pro blogery, kteří k nám budou psát. Kdybyste věděli o někom, komu by něco takového byla sympatické, určitě mi dejte vědět.

Více se můžete v případě zájmu dočíst v dosud zveřejněných informačních článcích:
...a novinky je možné sledovat na našem Facebooku.

BBB bude spuštěn 1. 1. 2014.
Veškeré dotazy směřujte na e-mail Babybat@email.cz. Budu se na ně těšit a ráda odpovím.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama