Hry na hrdiny - Aragorn.cz

1. srpna 2013 v 11:44 | Berenika |  Články
Hry na hrdiny (RPG, tj. Role playing game) jsou společenské hry pro Snílky s duší dobrodruhů.
Hráč si vytvoří postavu, která bude vyhovovat pravidlům a provází ji herním světem. Mezi tzv. "rolové hry" patří nejen klasické počítačové hry a hry stolní, ale také Larpy (hráči představují svým jednáním fyzické činy svých postav) a hry textové. Poslední možnost je mou nejoblíbenější. Existuje mnoho serverů, kde si můžete vytvořit vlastní postavu. Často fungují na principu určitého světa filmu či seriálu, ale málokdy mají trvání delší než rok či dva.

My si ale povíme prozatím jen o jednom herním serveru a to o Aragornu.cz.


Aragorn je pro mne nejlepším místem pro hru, jaké jsem nalezla.
Umožňuje krátkodobou hru v chatu (Rozcestí), dlouhodobou hru přes fórum nebo domluvený chat (Jeskyně). Hráči si mohou hru přizpůsobit svým potřebám založením vlastní jeskyně nebo si zahrát v cizí. Navíc je tu možnost diskutovat o (téměř) libovolném tématu a zveřejnit prozaické, veršované i rukodělné práce s očekáváním hodnotné kritiky. Za dobu, kterou tento server funguje (tj. od roku 2001), přijal mezi své řadu zajímavých osob spadajících do kategorie "Snílek." Pro touhu po společnosti na úrovni považuji tuto volbu za ideální.

Mezi výhody patří možnost domluvit si hru s tím, s kým doopravdy chcete hrát.
Pokud ještě nemáte v této oblasti příliš známých, každý (dle mých zkušeností) vám ochotně věnuje pár minut, aby vše osvětlil. Systém je přehledný a navíc je vše dobře popsáno v nápovědě. Jakmile již znáte víc lidí, není problém domluvit Larp či jiné příjemné setkání. Stránku si také můžete přizpůsobit, na výběr máte hned několik designů (skinů). Pro uživatele, kteří server finančně podpoří navíc odpadá limit počtu her (pro ostatní jsou povoleny čtyři) a limit počtu záložek, které vám zkrátí cestu k vašim jeskyním či dílům (pro ostatní je možnost vytvořit dvacet záložek). V každé hře si smíte nastavit jiný avatar (obrázek postavy) a popis u postavy pro jednorázové Rozcestí lze kdykoli změnit. Co zmínit nakonec, hrdinové a heroiny? Místo klasických PM (Private Messages) vám do poštovní schránky dolétají Poštolky!

Samozřejmě objevíme i nevýhody, ale nenašla jsem žádnou, která by mi vyloženě znepříjemnila hraní.
Snad jen, že skiny sice můžete měnit, ale nakonec zjistíte, že nejvíce vám stejně vyhovuje ten, který je nastaven i automaticky. Když si vytvoříte jeskyni a zapomenete přitom na jednu z možností, nelze to již upravit. Jinak řečeno pokud si vytvoříte virtuální univerzitu a dáte hráčům možnost vybrat si ze čtyř kolejí, přičemž u jedné uděláte chybu v názvu a odešlete jeskyni ke schválení, už onu chybu nebudete mít možnost sami opravit. Poslední, co mi nevyhovuje je fakt, že zveřejněné články již není možné upravovat či smazat ze serveru, ale to je jen malá vada na kráse.

Celkově tedy hodnotím Aragorn.cz 8,5/10, přestože si myslím, že lepší server pro rolové hry nenajdeme.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama