Den 5. - Šest věcí, o kterých si přeješ, abys je nikdy neudělal

1. srpna 2013 v 12:04 | Berenika |  Deset dní
Nemůžeme měnit minulost, ale můžeme se z ní poučit. A také se můžeme ničit myšlenkami na to, co všechno jsme udělali špatně. Správně sebedestruktivní jedinci se mohou ničit ještě víc tím, že sepíší šest svých největších hříchů.


1. Nikdy jsem neměla předbíhat čas.
Vždy, obzvláště, když mnou zmítá touha po něčem neodolatelném (od lásky až po cukrovinky), předbíhám čas. Dělám a říkám věci, dřív, než bych měla a způsobím často akorát katastrofu místo toho, co si vysním. Nejde vlastně o minulou chybu, ale o neustále se opakující situaci, ze které jsem se zatím nedokázala poučit. A nebo si vždy říkám: Tentokrát to dopadne lépe.

2. Upřímnost nade vše.
Upřímnost je dobrá, ale často jí využívám před nesprávnými lidmi. Neměla bych. Kéž bych nikdy nechytila od jedné z Múz ten ošklivý zlozvyk spočívající ve zkoušení přátel pomocí svěřování tajemství a upřímnosti. Pokaždé buď ublížím sobě nebo ublížím jim. A teď si, Zmijozele, vyber lepší možnost.

3. Neměla jsem sledovat SG od Atlantis a Universe.
...ona pak SG1 nemůže nikdy dosáhnout toho kouzla, co její novější nástupci, když začínáme právě jimi, že?

4. Není dobré začínat se vztahy přes internet.
Možná někdo jiný, ale já si někdy připadám, že nejsem schopná věřit lidem, které poznám prvně osobně, protože nevím, jak píšou, jaké mají myšlenky, jaké hrají textové hry a už vůbec nejsem schopná spadnout s nimi do jámy lvové s cedulkou "láska" na krku. Snad je to i dobře, mohla bych se spálit dřív, než bych si byla jistá, jestli se chci nechat předhodit šelmám k večeři. Přesvědčí mě někdo, že vztahy přes internet jsou ty nejlepší možné? Tedy alespoň ten jeden vztah, kterému věřím. Ale vlastně nemohu litovat ani jednoho, takže čtvrtý bod pátého dne postrádá veškerý smysl.

5. Utíkat.
...protože kdybych nikdy nezačala utíkat, nebyla bych nikdy unavená z běhu. A únava dělá lidi nepříjemnými. A lidé, kteří jsou nepříjemní na své drahé, nejsou můj vzor. Proto jsem musela poznat, jaké to je běžet a proto již nikdy utíkat nechci, přestože jednou - zcela jistě a jako každý z dnešních lidí - utíkat budu.

6. Nikdy jsem neměla s psaním prózy začínat jako autorka FF.
Říkám si, že by teď možná bylo lehčí vytvářet originální světy, než se pouze držet předlohy a upravovat ji. Ale není i náš svět jen předlohou určenou k spisovatelům k úpravě a něžně zvrhlým hrám?

A nikdy jsem neměla rozepisovat těchto šest bodů.
Ale to už je sedmý, že? Sedmička je krásné číslo!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama