Homosexualita a děti

27. června 2012 v 17:52 | Berenika |  Články
Psaní tohoto článku plánuji už několik dní.
Těžko říci, kdo mě na otázku původně přivedl. Možná malá slečna z první třídy, když položila otázku: "A vy chcete mít děti?" Možná to, že jsem v té době byla myšlenkami u jednoho ze svých nejlepších přátel a otázku jsem si automaticky připojila k jeho jménu. A tak jsem se zeptala jeho...


Jak můžete tušit dle názvu články, položit otázku nebylo zrovna jednoduché.
Přišla mi troufalá, nemístná. Jako kdybych vyzvídala něco, kvůli čemu může mít špatnou náladu. Odpověděl tak, jak jsem tušila. Ano. Je to automatická touha zakódovaná v našich genech. Kdo až na vyjímky nepřemýšlel, že by jednou měl někoho, koho by viděl vyrůstat? Ale která možnost mít děti pro lidi s jinou orientací nekončí šikanou dětí ve škole?

Lidé se snaží své chování omlouvat.
Omlouvají ho věcmi, které jejich názory přenáší na jejich děti a tak stále dokola. V čem je partnerství lidí stejného pohlaví horší než partnerství lidí, kteří jsou tzv. "normální." Ano, dvě ženy a dva muži spolu nemohou mít děti, ale kolika dětem, které vyrůstají samy, by homosexuální/lesbické páry mohly dát domov? Kolik dětí by mohlo vyrůst relativně šťastně kdyby jim někdo mohl poskytnou rodinu, aniž by se bál, že je tak vystaví emočnímu napětí? O kolik méně by bylo zmařených životů, kdyby se každý druhý nedíval na ty, kteří jsou něčím jiní, skrze prsty?

V heterosexuálních párech dle výzkumů:
+ 94 % českých dětí klientek občanského sdružení ROSY z 292 bylo svědky domácího násilí.
+ 38% českých žen z 1 980 dotázaných zažilo alespoň jednu z forem násilí ze strany partnera.
+ 27% českách žen z 1 980 dotázaných způsobili partneři řezné rány či spáleniny.
+ 21% českých studentů z 200 dotázaných uvedlo, že vědí o případu domácího násilí ve svém okolí.
+ 21 % českých dětí klientek občanského sdružení ROSY z 292 bylo brutálně fyzicky napadáno.
+ 20% - 25% českých žen z 1 980 dotázaných zažilo vyhrožování fyzickým ublížením, osahávání, tahání za vlasy...
+ 15,5 % českých žen z 200 dotazovaných přiznalo bití během těhotenství.
+ 7 % českých žen z 1 980 dotázaných partneři způsobili dokonce zlomeniny a poranění hlavy.

A co se týká homosexuálních párů?
Na mnoha stránkách nenajdete víc než to, že děti, které vychovají tito lidé, jsou násilníci. Že mají již předurčenou stejnou orientaci jako jejich rodiče. Že v homosexuálních párech je třikrát víc domácího násilí nežli v heterosexuálních. Zažilo-li ale určité procento českých žen domácí násilí ze strany muže, tedy v heterosexuálním vztahu, jak do toho zapadají ti "jiní?" Pokud by opravdu bylo více ublíženo lidem s jinou orientací, muselo by být procento celkového počtu výskytu domácího násilí vyšší. Dejme tomu, že domácí násilí zažilo odhadem 30 % českých žen z heterosexuálních vztahů, pak by to v homosexuálních párech muselo být dle pochybných zdrojů minimálně třikrát tolik, což je ovšem 90%. Neskutečné, že ano?

"Politici, společenští vědci, média a dokonce lékařské organizace však nyní prosazují, aby se zákazy rodičovství homosexuálních párů zrušily. Při uplatňování tak dalekosáhlých tvrzení, ovlivňujících změnu generací, by se každý odpovědný obhájce měl opírat o vyčerpávající a přesvědčivé důkazy. Nejen že k tomu nedochází, ale existují i jasné důkazy, že děti vystavené homosexuálnímu životnímu stylu podléhají zvýšenému riziku emocionálního, mentálního a dokonce i fyzického poškození."

Článek, nehledě na to, že je přeložen z Angličtiny, mě upřímně děsí.
Za to, že se děti homosexuálních/lesbických párů stávají oběťmi šikany nemohou ve většině případů jejich rodiče, ale lidé, kteří napíší toto. Jak mohou tyto děti zapadnout do společnosti, když společnost je odsoudí na základě orientace jejich rodičů? Jak to udělat, aby jen nebyly děti vystaveny psychickému i fyzickému týrání a aby nebyly neustále v emočním napětí? Jak jen to udělat? Článek tvrdí jedno, nedávejme je do "pochybných" rodin. Když se na to jde z téhle strany, proč tedy děti bez problému svěří do péče lidem, kterých se bojí? Proč je svěří do péče alkoholikům, vrahům a psychopatům, kteří se sotva dostali z psychiatrických léčeben?

Proč mají mít zločinci právo vidět někoho vyrůstat?
Proč se studie neobrátí proti nim. Nestavím se tu za názor, že v homosexuálních párech se násilí nevyskytuje. Zcela jistě ano, ale procento výskytu nebude vyšší nežli u párů s heterosexuální orientací.

Je mi líto, že lidé těžko přijímají změny.
Moje matka by, vědět o jeho orientaci, nebyla ochotná pustit kamaráda přes práh. Je mi líto, že je tak těžké splnit instinktivní touhy, když jste něčím jiní. Můj otec považuje homosexualitu za jakousi "nemoc." Je mi líto, že zatím nemám možnost se v tomhle za své přátele rvát.

Tak znovu...

Kolik dětí by mohlo vyrůst relativně šťastně kdyby jim někdo mohl poskytnou rodinu, aniž by se bál, že je tak vystaví emočnímu napětí? O kolik méně by bylo zmařených životů, kdyby se každý druhý nedíval na ty, kteří jsou něčím jiní, skrze prsty?
 


Komentáře

1 Arvari Arvari | E-mail | Web | 27. června 2012 v 18:19 | Reagovat

Mám hodně oblíbenej citát z písničky 'Father of a Son' od švédské skupiny The Ark. Zpívá se tam 'And I may be gay, but I can tell you straight away, that I'd become a better father than all of you.'

Pokud jde o šikanu ve škole, taky mě to jistým způsobem postihlo, a to jsem měla rodinu normální, ale pro změnu jsem byla přehnaně chytrá, trochu při těle a nosila brejle.
Děti jsou prost krutý, nepotřebujete mít dva tatínky, aby vás šikanovali. Oni si najdou jinej důvod. Zrzavý vlasy, moc hubená, moc bledá, moc tlustá, moc chytrá,moc blbá, vysoká, brejle, rovnátka, pihy, třeba i jméno.
Ono už asi nebude moc velkej rozdíl mezi 'její mámy jsou lesby' a 'ona je z děcáku'. A ty mámy dítě spíš naučí, že se má na tyhle názory vykašlat, než ho to naučí teta z děcáku...

2 Avalon Avalon | E-mail | Web | 27. června 2012 v 18:35 | Reagovat

[1]: Citát mě zaujal, tu písničku si budu muset pustit. Mám pocit, že bude přesně v mém stylu.

A samozřejmě chápu. Trochu při těle, přehnaně chytrá, brýle, rovnátka, nespolečenská... Tahle slova by mě vystihla dokonale a spolužáci si toho bohužel všimli.

Chtěla jsem tím spíš poukázat na to, že i když by děti třeba homosexuální páry chtěly, tak všechny představy o tom, jak je budou vychovávat, končí většinou právě šikanou ve škole. Pak už jde o to jestli je lepší žít ten "takzvaně normální" život heterosexuála a zapadnout do společnosti nebo neztratit sebe a nemít děti. Pochybuji, že by se během následujících let něco změnilo a právě to je na tom smutné. Lidé se vlastně jen bojí neznámého, ale napáchají tím víc škody než užitku.

3 Alisa Alisa | Web | 27. června 2012 v 18:37 | Reagovat

No ja som aj tak stále proti . A žiadne argumenty ma nepresviedčia . Zatiaľ to všetko viem dobre vyvrátiť, ešte nikto neprišiel s argumentom, ktorý by stál za prehodnotenie postoja . Proste deti by mali mať jednu mamu a jedného otca .

4 Alisa Alisa | Web | 27. června 2012 v 18:38 | Reagovat
5 Alisa Alisa | Web | 27. června 2012 v 18:44 | Reagovat

[4]: Och, trochu zle som ten článok pochopila, sorry . :-) Kľudne ten komentár zmaž . :-D

6 veveruška veveruška | Web | 27. června 2012 v 18:45 | Reagovat

Já mám pár homosexuálních kamarádů a něco mají společené... to je dominance matky nad otcem, nebo to, že byli hodně bití, šikanovaní rodiči. Ve škole jsme se učili o Freudovi, který se zaměřil také na psychický vývoj dětí a na vývoj jejich sexuality - ta již začíná v dětství. Od upnutí na rodiče opačného pohlaví, závidění penisu chlapečkům, oidipovský komplex, prostě už uspokojování při ovládání stolice a moči... tohle vše... žárlení dcer na matku, či synů na otce... u mých kamarádů byl tenhle vývoj narušen a jsou homosexuální... tak mě napadá... víte, možná si za to můžeme sami. Možná to není jen trend moderní doby, možná je to i tím, že nejsme schopni zajistit normální zázemí pro naše děti a neumíme se jako lidi chovat v mezilidských vztazích...

7 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 27. června 2012 v 18:46 | Reagovat

Já s tebou naprosto souhlasím.
Jistě, dítě vyrůstající v heterosexuální rodině má před sebou dva jiné vzory, než dítě z homosexuální, ovšem když dítě vyrůstá v rodině s jedním rodičem, není na tom ještě o mnoho hůř? A dítě s žádným rodičem? To vzory a výchovu důslednou nemá žádnou.

8 veveruška veveruška | Web | 27. června 2012 v 18:49 | Reagovat

pardon... žárlení dcer na otce a obráceně...

to nevadí... co se týká toho, že děti jsou zlé na jiné děti, na děti od homosexuálů... děti mají vzor ve svých rodičích, svých učitelích - jak se chovají děti mezi sebou, jak vstupují a zapadají do tříd... to už je dané naší výchovou... pak se dotvářejí. Kdybychom my dospělí byli dobrým vzorem, tak ty děti nebudou zlé. My ale dobrým vzorem nejsme

9 petrahynkova petrahynkova | Web | 27. června 2012 v 18:53 | Reagovat

Lepší dva tatínkové nebo dvě maminky než děcák :) Dítěti je jedno jestli jsou lidé, kteří ho milují, hetero nebo ne. Důležité je, jak je vychovají a co jim do života dají. :-)

10 Avalon Avalon | E-mail | Web | 27. června 2012 v 18:55 | Reagovat

[3]: Sice jsem si článek pročetla jen běžně, ale zaujala mne především tato část "Ani ku gayom, hoci to oni sú takí úžasne citliví, lepší ako kamarátka, neohovárajú, chápu a vedia utešiť, mi je na smiech"

Dovolím si s ní nesouhlasit.
Především mi přijde, že příliš lidí s odlišnou orientací neznáš. Když porovnám tuto větu se svým přítelem, nesedí nic. Copak heterosexuál neví, jak utěšit? Neexistuje heterosexuál, který by byl úžasně citlivý? Nebo snad není kluk s tou tzv. normální orientací, kterého by dívky braly jako nejlepšího kamaráda?

Věc se má tak, že mezi homosexuálem (Není-li to extrémista, ale ti přece existují i mezi heterosexuály) mezi homosexuálem a heterosexuálem tedy není žádný rozdíl kromě toho, že jednoho přitahují ženy, druhého muži. S touto orientací se jednoduše narodí. Nejde o nemoc, jde o instinkt. Homosexualita provázela historií i neuvěřitelně slavná jména, vždyť i Shakespeare ve svých sonetech opěvoval básníka, který je prý mnohem lepší než on.

Co se týká tvého pohledu na adopci, je to těžké. Pokud řeknu, že tví rodiče jsou proti homosexualitě, budu mít pravdu? Přijde mi to tak. Každý názor totiž odněkud pochází. Na většinu věcí si lidé utvoří názor, až když ji poznají. Můj kladný názor mám díky kamarádovi, jehož rady jsou neocenitelné. Obdivuji jeho intelekt, gramatiku a dokonce mi přijde, že je docela sexy xD
A proč by takový člověk neměl mít děti? Protože společnost to odsuzuje?

A v pořádku, nepřijde mi, že bys ho pochopila až tak zle.

[6]: I to je samozřejmě názor. Na druhou stranu nemyslím, že by to platilo u všech. Samozřejmě i sexualita se vyvíjí od života v dětství, ale děti homosexuálních párů nemusí mít stejnou orientaci. Možná právě naopak, mohou být šťastnější než v normální rodině.

[7]: Děkuji za komentář.
A ano, ale dobu bohužel nezměníme. Nezbývá než napsat pár článků, nad kterými se lidé mohou zamyslet.

[9]: S tím souhlasím, ač je tu ta sporná věc s šikanou, které se děti homosexuálních párů bohužel zatím příliš nevyhnou.

11 ichii. ichii. | Web | 27. června 2012 v 19:09 | Reagovat

Mně už vždycky jen pobaví, když někdo má ty kecy stylu "děti homosexuálů jsou násilníci" bla bla a tak dál. Totéž s tou šikanou. Je to blbost, absolutní blbost. Obzvlástě vzhledem k tomu, že můj nejlepší kamarád je syn dvou transsexuálů, gay a k tomu černej. V životě ho kvůli tomu nikdo nešikanoval a taky nemám pocit, že by byl násilnickej. Nikdy jsem takovej pocit neměla. Nebylo proč. A věřím tomu, že v životě mě toho víc naučil on, než můj vlastní otec, což očividně něco znamená.

Znám asi deset dětí homosexuálních rodičů, všichni  jsou v pohodě, většina z nich by neublížila ani mouše. Šikanovali z nich jen jednu jedinou holku, a to spíš proto, že na lidi kolem byla moc... jiná. Je neslyšící a ještě k tomu byla dřív dost při těle. Není to fér. Není fér, že takhle super lidi jsou šikanovaní. Přemýšlím, jestli si ty děti, které jsou tak kruté ke svým vrstevníkům, zažily něco podobného. Protože pokud ano, o to menší mají důvod to dělat ostatním, když samy dobře ví, jaké to je.

Jinak ale to homosexuální rodičovství jde nějak mimo mě. Já děti zrovna v lásce nemám. Přítelkyně taky ne. A shodly jsme se, že jestli se někdy dostaneme do stadia, třeba za pár let, že spolu budem žít, pořídíme si radši psa.

12 veveruška veveruška | Web | 27. června 2012 v 19:19 | Reagovat

[10]: O tom já jsem ale nepsala... - no ale nevadí :-)

13 only-fruit only-fruit | Web | 27. června 2012 v 22:53 | Reagovat

Souhlasím s tím, co bylo řečeno, je-li někdo od narození "oběť", nějaký důvod pro šikanu se najde vždycky, nemusí mít ani homosexuální rodiče.

Já jsem lesba a děti bych časem určitě ráda. A jestli nepovolí adopci...oni si to gay páry většinou už nějak zařídí...

btw v nedávné době vyšla první česká knížka pro děti (Jura a lama) o chlapci, který má dvě maminky. Česko je celkem gayfriendly země :-)

14 myší královna myší královna | E-mail | Web | 28. června 2012 v 15:58 | Reagovat

Propaguju stejný názor. Chápu, že každý homosexualitu nemusí respektovat, ale proč popírají lidé tato pravdivá fakta?

15 Patrik Patrik | Web | 30. června 2012 v 2:18 | Reagovat

homosexualita je podľa môjho názoru nerovnocenná s heterosexualitou a naozaj si nemyslím, že by homosexuáli mali dostať právo adopcie.

je to len náhoda a nie žiadny plán, ver mi, ale na našom blogu už k tomuto vyjadrenia máme v opačnom názore a bol by som rád, keby si ich prečítaš.

http://charismatum.blog.cz/1205/anti-anti-diskriminacia-1

ako hovoríš, homosexualita je niečo, čo získaš počas života. výchovou a nevýchovou, tým, čím si prejdeš. je to inštinkt. sme zvieratá, aby sme sa riadili inštinktmi? keď ide o túto, a ja to veru nazývam poruchou, poruchu, tak to už rovno môžeš povedať, že nekrofilovi môžeš dať mŕtvolu, veď jej to vadiť už nebude. ale pedofilovi dieťa, ak ho dokáže zahrnúť láskou. side-effecty sa vstrebú, no nie??

Prepáč mi agresivitu, ale som celkom podráždený z toho, s akou sebadôverou sa odvolávaš na to, že ľudia sú si rovní. Nehovorím, že nie sú a neodsudzujem homosexuálov ale homosexualitu. Prirodzené to nie je, čo už vidíš minimálne na tom, že homosexuálny pár NEDOKÁŽE naplniť to, čoho základnou jednotkou je RODINA.

16 Avalon Avalon | E-mail | Web | 30. června 2012 v 9:44 | Reagovat

[11]: Ono jde i o společnost.
Ve větším městě je to snazší než v menším, kde se homosexualita přece jen stále odsuzuje. Každopádně děkuji za zajímavý komentář.

[13]: Znovu, záleží na místě. I proto bych časem ráda do většího města. Brno, Praha, to je jedno. Už se ale automaticky dá počítat s menší agresí a s tím, že na ulici se dá potkat téměř kdokoli, jakkoli oblečený a může pronést jakékoli slova.

[14]: ....Protože mají strach z neznámého.

[15]: Jenže ta RODINA ve skutečnosti neexistuje. Je to něco, co jsme si vytvořili my, lidé. Oproti tomu "nás" vytvořila příroda. Lidé jsou zvířata a instinkt je pro ně přirozená věc. Stejně jako některá zvířata nesnesou ve smečce dva samce a jiná je snesou. Lidé jsou pouhá sprostá zvěř. Když jim něco špatně hne myslí, zabíjí, vraždí se navzájem. Co víc jsou než zvířata? Pokud se mám řídit církví, pak bůh stvořil lidi stejně jako zvířata. A jediný rozdíl mezi nimi je, že lidé mají paměť a řídí se podle ní. Pak je ovšem díky paměť lidé staví do situací, do kterých by se nechtěli dostat a které je trápí.

RODINA. Ta RODINA. Proč pak ti, kteří dokáží naplnit to, co je základní jednotkou, zabíjí, vraždí, nenaplňují to? Proč oni děti dají pryč? Aby vyrůstaly v dětských domovech? Dle správných definic je rodina skupina osob, které pojí nějaký svazek, ať už pokrevní, manželský, či adopce. To je rodina. To jsme si z rodiny sami udělali.

A co se týká Boha, ten nevyhání své ovečky. A pokud přijme vraha a dokáže mu odpustit jeho čin, pak přijme i homosexualitu. A pokud ji nepřijme, pak ten takzvaný bůh neexistuje, protože by se to vymykalo jeho zásadám.

I když kdoví? I ty zásady jsme si časem sami pozměnili. Všechno vytváří lidé, bohužel.

Čtu tu tu od tebe o homosexualitě, se kterou nesouhlasíš. A co lesbické vztahy? Pokud máš svůj názor, pak by měl platit na obojí, či? Setkávám se s tím, že se muži ohrazují proti homosexualitě a přitom je láká představa dvou žen. Stejně tak naopak, Proč se tedy ohrazuješ jen proti homosexualitě?

17 Patrik Patrik | Web | 30. června 2012 v 13:07 | Reagovat

lezbické vzťahy rovnako neuznávam, nech sa môžu komukoľvek zdať akokoľvek exotické.

odpustenie neznamená: ,,fajn, odpúšťam Ti a teraz si v tom voľne pokračuj". keby Ti partner zahne a Ty mu odpustíš, znamená to, že môže pokračovať? Odpustenie môže byť len vtedy, keď s daným problémom prestaneš. Rozdiel medzi odpustením a povolením je veľký.

Nemám rád, keď ľudia na jednej strane hovoria o najvyšších bytostiach planéty - ľuďoch - ako o niečom, čo je inteligentné a schopné tvoriť umenie, keď to potom nazvú zvieratami. Nie sme zvieratá a ani Boh nás nestvoril ako zvieratá. Keď chceš trochu poznať Božie zámery, otvor si Písmo =) je tam VŠETKO =D

Rodina nie je niečo, čo sme si vymysleli a nie je nič, čo by sa na tomto dalo vyvrátiť. Rodina je základná jednotka všetkého, čo sa ľudí týka. Rodinu nemôže tvoriť dvojica lezieb a ani dvojica gayov, pretože nemajú ani základnú vlastnosť TVORIŤ rodinu.

Nekategorizuj rodiny ako niečo, čo môže kedykoľvek zabíjať a ubližovať. Kvôli jednému pokazenému jogurtu nie je celý obchod bezcenný, nie?

Ak už ide iba o lásku a pozornosť pre dieťa, tak to ju rovno môžeš hodiť k psej samičke, veď tá ho bude ľúbiť a dokonca mu donesie i jesť. Nemôžeš ZDRAVÝ základ nahradiť HOCIAKÝM základom a hoci deti z detského domova nemajú rodiča ani takého, ani takého, minimálne nedostanú žiadnu MYLNÚ predstavu, ktorá môže zničiť ďaleko viac. Človek má v sebe prirodzený kód tvoriť rodinu. Aj keby sa drží len tohto reprodukčného kódu, dokáže tvoriť rodinu. Homosexuál ale netvorí rodinu, len slabú substitúciu.

18 Avalon Avalon | E-mail | Web | 30. června 2012 v 17:07 | Reagovat

[17]: Z pohledu víry lidé zvířata nejsou. Z pohledu evoluce jsme se ovšem vyvinuli ze zvířat. A jak jsem řekla, jediné, co nás od nich odlišuje, je paměť, podle kt. se chováme.

Vzpomínám si, jak jsem v Praze minulý rok narazila na pochod homosexuálů a mezi nimi občas procházeli lidé s obrazy Ježíše Krista. A přitom i homosexuálové uznávají víru. Někteří jsou ateisti, někteří křesťané. Stejně jako heterosexuálové.  To, že někdo mezi nimi procházel, díval se na ně jako na zvířata z nich dělá co?

Pokud to mám říct jinak, co bys dělal, kdybys měl syna a on by byl homosexuál? Nebo kdybys měl sestru a zjistil, že je jiné orientace? Zavrhl bys ji? Řekl bys jí, že její orientaci neuznáváš a odehnal ji od sebe?

Miluj bližního svého, či?
Které z přirovnání homosexuálové porušují? Proč by neměli mít právo na Boha, na život, na rodinu, jakou chtějí?
Nebo snad jen heterosexuálové jsou hodni Boha? To je směšné xD

Co se týká rodiny, je to relativní pojem.
Kolik procent manželství se zničí, rodin rozpadne? Kdo dnes dodržuje všechna přikázání? Kolik procent populace vůbec chápe význam slova rodina?

19 charismatum charismatum | Web | 30. června 2012 v 22:45 | Reagovat

Homosexuál kresťan je rovnaké ako mierumilovný násilník. To nie je možné. List Rimanom Ti to vysvetlí, ak chceš. Mne sa vážne nechce vysvetľovať veci týmto spôsobom.

Nakoniec sa len chcem spýpať:
Prečo si všetky deti myslia, že ich krátkozraké názory sú v niečom pravdivé,  že oni majú ten správny pohľad na vec a nikto nechápe ich trápenie?

Vieš, rozprávaš o Bohu. Rozprávaš o ňom, ako keby ho poznáš. Hovoríš o rodine, ako keby bola niečo, čo so sexualitou nemá nič spoločné. Týmto vývojom by som rovno mohol žiadať, aby si priznala, že i pedofili majú právo na rodinu, akú chcú a na Boha, ak ho chcú. Rodina a Boh nie sú hlúpe veci. Rodina je zmysluplná a krásna, je to dar... a ak povieš, že radšej zvrátená ako nijaká, tak sa radšej pozri na všetkých tých, ktorí z nej vyšli a čo sa z nich stalo.

Boh nie je hlupák a ak si myslíš, že každý má naňho právo, si na omyle. Navyše, to nie On od nás odišiel, ale to my od Neho. My, keď sme si stanovili, čo je dobré a čo je zlé. Keď sme popreli jeho zákon a nasadili náš.

A to, že dnešní ľudia nevedia tvoriť silné rodiny nič nemení na tom, že rodina JE dôležitá. To, že ľudia jej dnes, tak ako evidentne i Ty, nevenujú pozornosť a obmieňajú si ju za hociaké zvrátené a nedomyslené substitúcie, docielilo to, čo máme dnes. Celé choré generácie, ktoré sú neschopné žiť v realite a radšej sa skrývajú do virtuality. Mladí sú znudení a sami, nepochopení a prázdni a rodičom nestoja za pohľad. Na tom, že bez rodiny svet nefunguje môžeš jasne vidieť, aká je dôležitá.

To isté môžeš povedať o všetkom, čo Ti pre zmenu vyhovuje. Keby teraz všetci prestanú brať ženy ako rovnocenné pohlavie, prestala by si i Ty, lebo to je jedno ostatným? Si hrozne krátkozraká a až príliš presvedčená o tom, že veci vidíš objektívne...

Bez urážky, ale na rozmýšľanie na takejto úrovni ešte nemáš. Predtým, než sa začneš tváriť všeuměle, začni rozmýšľať. Teraz len tvrdohlavo obhajuješ niečo, čo sa Ti nezdá zlé, lebo Tvoji kamaráti nie sú "zlí". Vidíš kvapku a opisuješ more. Aké krátkozraké...

20 only fruit only fruit | Web | 2. července 2012 v 18:01 | Reagovat

Tak já se zastávám Avalon

Můj názor lesby a zároveň křesťanky má zde snad určitou váhu.
To, že všechno není černobílé dokazuje, že různé církve mají na homosexualitu různé názory. Patrik tedy nemluvil za všechny křesťany, tlumočil tuším názory katolíků.

Vzhledem k tomu, že vztahy homosexuálů a heterosexuálů jsou stejně hodntné, nechápu, proč by je neměla církev tolerovat. (Srovnávání pedofilů a homosexuálů je tedy naprosto zcestné)

21 Avalon Avalon | E-mail | Web | 2. července 2012 v 22:03 | Reagovat

[19]: Bůh není hlupák, ale právě proto by měl uznávat, že vztahy homosexuálů jsou stejně hodnotné jako heterosexuální vztahy, jak napsala only fruit.

Rodina jsou lidé, kteří se mají milovat. Ne lidé, kteří spolu můžou mít dítě. To je svazující a pokud tohle má být katolická církev, pak není pro mě.

Nevím, jestli je třeba psát víc.
Naše názory se rozchází hned na začátku a přitom se snažíme polemizovat o konci. Nejsem krátkozraká. Z té "zlé" strany tu přece máme skandál, který způsobili katoličtí kněží, když údajně znásilňovali chlapce (A tady máme ten slavný náhled katolické církve na homosexualitu)
Na druhou stranu znásilňování tu bylo už kolikrát u heterosexuálně orientovaných. Zkrátka u obou orientací. A přece ta heterosexuální je upřednostňována.

Nikdy jsem neřekla, že tento můj názor je takový, protože jsou všichni jiné orientace dobří. Je to i v článku. Řekla jsem, že procento násilí v těchto vztazích není vyšší než v normálních. Naopak píšu o moři, které bych ještě mohla rozvést do kapek.

[20]: Je fakt, že i já jsem katolička, ale v rodině mám i evangeliky (babička) a ateisty (táta). Matka jako katolička homosexuální/lesbické vztahy neuznává. Babička proti nim nemá nic.

Já si nedokázala svou víru vybrat, protože i jako křtěná se nesmířím s mnoha názory. Věřím v Boha, ne v to, co si vymysleli lidé. A protože lidé se všeho neznámého bojí, proto ve jménu "svého" křesťanství vyzdvihovali inkvizici a proto teď dochází k diskriminaci lidí s jinou barvou pleti, jinou orientací... A nehledí se na to, jací jsou. Zkrátka se soudí podle jednoho, dvou špatných případů a samotná katolická církev na již zmiňované znásilňování chlapců kněžími z Německa nehledí. Naopak si ještě dovoluje vznášet proti homosexualitě námitky.

Celé slavné církve, když už jsme se dostaly k tomuto tématu, pro mě neprezentují víru, ale lidi. A já věřím v něco víc než je pouhá fraška, kterou mnozí předvádí. Ale to už jsem se dostala dál než jsem chtěla, takže jen děkuji za napsání názoru.

22 Illian Illian | Web | 2. července 2012 v 22:33 | Reagovat

Já s Avalon také souhlasím a i když chápu Patrika, tak s ním prostě nemůžu souhlasit. Rodina jako taková, je opravdu pojem, který si vytvořilo lidstvo. Ve zvířecí říši se v podstatě s představou rodiny: otec, matka, dítě/děti, nesetkáme - jistě labutě apod. Jsou výjimky, chápu, ale z hlediska přírody je tento typ rodiny neefektivní.
Co se víry týká, a toho kdo má právo věřit - pardon, ale už ta představa, že někdo NEMÁ právo věřit v něco, co chce mi přišla opravdu zvláštní. Není snad víra to jediné, co nám ostatní vzít nemůžou? A netvrdí tohle bible, o kterou se opíráš? Chápu, že se na bibli odkazuješ. Jestli se nepletu, tak máš na mysli hlavně Leviticus, kap. 18. verš 22., ale upřímně,…v bibli je psáno i to, že nesmíš jíst maso, které má krev (Genesis kap. 9, verš 4) a nemyslím si, že jsi vegetarián.
Ten argument, že by pedofil, nesměl mít svou víru, proč by ji nesměl mít? Může, nelze mu v tom zabránit. To že je třeba špatná, je jiná věc. A nemysli si prosím, že se tu zastávám Avalon, jednoduše s ní souhlasím a nemyslím si, že by byla krátkozraká. Toť asi vše. Každý máme právo na svůj názor. :)

23 Taychi Taychi | Web | 3. července 2012 v 18:52 | Reagovat

Člověk má jednu ošklivou vlastnost. Všechno strašně dělit a většinou kriticky na špatné a méně na dobré a nebrat ohledy na odchylky a přání jiných. Přemýšlím, že já bych adopci povolila. Už tak se děti cpou bez ohledu na to, jestli jim rodina přijde sympatická a cítí v ní zázemí. Já být v děcáku a prostě vycítit, že z té rodiny homosexuálů jde prostě pocit bezpečí, tak si ji klidně vyberu. Vím, dítě cca do šesti let má některé věci zkreslené, ale i tak to snad pozná. Zamotala jsem se, ale všechno začíná už u rodičů. Rodiče pomlouvají kolegyně z práce, dítě udělá to samé, a jeho dítě taky a je to začarovaný kruh. Proto bychom měli naše děti(jestli v budoucnu budeme mít, budu mít) učit, že nikdo není tak dokonalý, aby si mohl otevřít hubu na někoho jiného, a nemá právo někomu psychicky nebo fyzicky ublížit. Tak. To jsem se zamotala už úplně. Snad z toho bude nějaká myšlenka.

24 Avalon Avalon | E-mail | Web | 3. července 2012 v 20:38 | Reagovat

[22]: Myslím, že tady není ani třeba psát, že se v tomhle tématu dokonale shodneme.

[23]: Nepřišlo mi to vůbec zamotané. Naopak. Sdílím tvůj názor a děkuji za komentář.

25 tsuky tsuky | 26. srpna 2012 v 18:29 | Reagovat

aj moji rodičia sa na homosexualitu pozerajú ako na niečo neodpustiteľné, tresné. Keď príde na túto tému, tak si pripadm ako v domácnosti z minulých storočí a holt mám smolu a väčšina ľudí v mojom okolí je takáto. Neni to moc príjemné, keď ja sama poznám ľudí s touto oriantácoiou a vidím, ako sa každý deň trápia...je smutné, že svet mám nanočipy ale homosexualitu vnímajú ako zaostalci z osemnásteho storočia

26 Avalon Avalon | E-mail | Web | 26. srpna 2012 v 18:48 | Reagovat

[25]: K tomuto tématu bych všem, kteří jsou proti, doporučila film "Prayers for Bobby." Česky "Modlitby pro Bobbyho." Dá se stáhnout na uloz.to a dá se říct, že by se mu mohlo podařit alespoň trochu pozměnit názor. Pokud jsi ho neviděla, tak určitě stojí za to mu tu hodinku věnovat.

27 Kik Kik | Web | 27. ledna 2013 v 13:14 | Reagovat

Nechápem čo tu presne riešite s bohom, homosexualita je daná aj geneticky, keby boh odsudzoval homosexuálov, tak by im asi nedával život. Zamyslite sa ľudia nad sebou a nad váhou života. Ten kto rieši úbohú sexualitu a dodáva jej na zvrhlosti by sa mal spamätať. Veľa vecí záleží od osobnosti a nie od toho, kto je akej sexuality.  Toľko ľudí máte okolo seba a by ste neverili že aj váš najlepší priateľ alebo priateľka môže byť gay alebo lesba. Niekto z vašej rodiny a ak nie tak, tak bisexuál. veď aj sparta bola tvorená z homosexuálov  a vďaka tomu vyhrávali kopu bitiek, ten kto nemal partnera dostal pokutu. Doba sa síce posunula, no títo ľudia tu budú stále a raz ich budete musieť prestať odsudzovať, alebo sa väčšina k nim prikloní, časom možno veľa múdrych ľudí pochopí, že to je fakticky jedno.
Pretože geneticky dané a to všetko sa nedá zmeniť. Potom mi povedzte, prečo dovoľuje takýmto ľuďom boh žiť, ak to považuje za zvrhlé. Je to inak smiešne ak si to vezmete z tejto stránky. Môžte nájsť kopu záporov, môžte si ich natlačiť do hlavy, no homosexuáli, lesby a bisexuáli tu budú stále s nami, to že ich kopu "kresťanov" odsudzuje  ich nevyhubí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama